Naisina "osveta" Zaječaru! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisina "osveta" Zaječaru!

Naisina "osveta" Zaječaru!

U dinamičnoj i veoma borbenoj utakmici 19.kola ženske Super lige, rukometašice Naise savladale su gostujuću ekipu Zaječara rezultatom 35:25 (15:10). Najzapaženije u redovima domaće ekipe bile su golmanka Gončarova sa 17 odbrana (od toga 3 sedmerca) i kapiten Stefanović sa 6 pogodaka. U ekipi Zaječara Bailov je skupila 10 odbrana i Popovic 5 golova.

Početak meča je pripao domaćim rukometašicama i u 9. minutu na semaforu je stajao rezultat 6:1. “Amazonke” su posle tajm-auta trenera Markova počele da igraju 4-2 u odbrani i polako se vraćale u meč. Međutim, na golu Nišlijki se nalazila odlično raspoložena Gončarova koja je sjajno zatvarala svaki ugao. Gostujućem timu od ruke nisu išli ni sedmerci, sva tri penala odlično je pročitala Ukrajinka i svom timu omogućila da održi rezultatsku prednost. Zaječarke su pravile dosta grešaka, posebno u koracima i u  nepreciznim dodavanjima, pa su tako u jednom momentu bile i u minusu od 9 golova, ali nisu odustajale od agresivne odbrane i brzog napada, pa su na poluvreme otišle sa pristojnim minusom od 5 golova .

Na startu drugog dela meča igralo se gol za gol. Bailov se u tom periodu isticala dobrim odbranama, ali njene saigračice nisu znale to maksimalno da iskoriste. I dalje su dosta grešile u napadu, posebno prilikom dodavanja. Kazna je ubrzo usledila u vidu Naisine serije 7:0 za nepunih 8 minuta. Taj period se pokazao presudnim, što i krajnji rezultat pokazuje. Zaječar je pokušavao u odbrani da “flasterima” zaustavi Stefanović i Kaliničenko, ali to nije donelo neku značajniju promenu rezultata. Na kraju sasvim zaslužena pobeda Naise od 10 golova razlike .

Naisa- Zaječar 35-25(15-10)

Sedmerci: Naisa 3/3, Zaječar 7/2    Isključenja: Naisa 10 minuta, Zaječar 6 minuta

NAISA: Gončarova 17 odbrana(3 sedmerca), Savković (sedmerac), Kuzmina 1, Turanjanin, Koperec 5, Tošković 2, Bartošić 5 , Milačić 3/1 , Stefanović 6/1, Kaliničenko 4, Milošević 2 , Filipović 2/1, Rogan 3, Pop-Lazić 2.

ZAJEČAR: Bailov (10 odbrana), Dragoljubović, Smiljanić (1 odbrana), Rajgel, Radić 3, Popović 5, Ćubela 2, Bajagić, Milanović 1, Dragaš 3, Mićić 2, Bežanović 4, Živadinović 3, Čampa 2.