Navaro ostavila Crnogorke bez Olimpijskih igara - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Navaro ostavila Crnogorke bez Olimpijskih igara

Navaro ostavila Crnogorke bez Olimpijskih igara

8 komentari

Španija je zaustavila Crnogorke na putu ka četvrtfinalu srušivši im u 60.minuta snove o odlasku na Olimpijske Igre u Londonu, iako neke teorije još postoje. Mange i drugarice slavile su pobedu 23-19(11-9) i drugi put uzastopno na svetskim šampionatima ostavile jednog od pretendenata na medalju bez šanse da upusti u tu borbu. Španski tim je bio bolji za fantastično izdanje svoje golmanke Navaro koja je odbranila "sve" na ovom meču, što potvrdjuje i zvanična statistika. Nijedna golmanka na ovom šampionatu nije zabeležila 28 uspešnih intervencija uz procenat odbrana od 65%, a to je na ovom meču uradila omalena Špankinja.

ŠPANIJA – CRNA GORA 23-19(11-9)

Nije dobro krenulo od samog početka. Španija je povela 3-0, a Adžić već tada uzeo tajm-aut. Nije pomogao. U osmom minutu već je bilo 6-1. Na drugi gol Crne Gore čekalo se do 10. minuta kada je Jovanović pogodila za 6-2. Novi nalet Španije doneo im je +6 u 21 minutu (10-4), da bi tek onda Crna Gora jedini put zaigrala kako ume na ovom meču. U seriji 0-5 koju su povukle Knežević i Radičević, uz odbrane Barjaktarević, stigle su na samo gol minusa pred kraj poluveremena(10-9).

Umesto da nastave gde su stale u prvom, do gola Navaro u drugom poluvremenu, opet nisu mogle doći. Činilo se, čitavu večnost. Zato Španija nije gubila vreme. Kada se Crna Gora probudila posle šest minuta nastavka na semaforu je već stajao novi veliki minus, 15-9. Ako je posle toga i bilo minimalnih šansi da se vrati u meč, nisu iskorišćene. Na drugoj strani, Mange i Pinedo su strpljivo čekale šanse da pogode gol Vukčević i da na kraju proslave zaslužen plasman svoje reprezentacije u četvrfinale.