Neizvesno u Beču, Viborg siguran u Rumuniji! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Neizvesno u Beču, Viborg siguran u Rumuniji!

Neizvesno u Beču, Viborg siguran u Rumuniji!

Kada je najviše trebalo, Oltčim je zakazao. Pred svojim navijačima, Rumunke nisu pokazale šta rade u polufinalu tako da je Viborg sasvim zasluženo u Dansku odneo velikih +6 u pobedi 28-34. Mrežu Dinu prorešetale su redom Mikelsen(7), Jurak(6), Varzaru(5), Lunde(5) i Althaus(4), dok su na drugoj strani na visini zadatka bila samo krila Elisei(6) i Maier(5). U Beču je viđen potpuno drugačiji scenario. Sjajno veče golmanki Englert(20 odbrana) i Palinger(19 odbrana). Đer je čvrstom odbranom u drugom poluvremenu potpuno umirio nalete Hipa i pred revanš na svom terenu ima pristojnih -1. Toth je u poslednjem minutu prodorom i golom donela pobedu Austrijankama 26-25.

Oltčim-Viborg 28-34 (11-16)
Oltčim: Ardean Elisei 6 (2), Ramona Maier 5, Puscasu 5 (3), Luca 3, Meirosu 3, Manea 3, Lecusanu 2 (1)
Viborg: Henriette Mikkelsen 7, Grit Jurack 6 (3), Cristina Varzaru 5, Kristine Lunde 5, Rikke Skov 5, Anja Althaus 4, Lene Lund 2.

Hipo-Đer 26-25(15-13)

Hipo:Do Nascimento 6, Aćimovic 5/3, Kirsner 5, Tóth 4/1, Mjung 3, Oh 2, Kim 1.

Đer: Gerbic 7/3, Mravikova 5, Tomori 4, Hornyák 3, Vérten 2, Spiridon 2, Kovacsics 1, Herr A. 1.