Norveška u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Norveška u polufinalu!

Norveška u polufinalu!

Norvežanke su definitivno uhvatile ritam iz koga će teško ispasti na ovom Evropskom prvenstvu. Danas se na razbijačkom „meniju" našla Mađarska pošto su ih zaledile na -14 rezultatom 34-20. Lunde Haraldsen je „harala" svojim golom sa 24 odbrane, a druga sestra Lunde bila je zadužena za golove(7). Naravno pripomogle su Johansen i Rigelhult sa po 6, dok kod Mađarica gotovo da nije bilo raspoložene igračice. Osim da je Norveška u polufinalu, ništa drugo nije sigurno u Ohridu. Rumunija je danas pobedila Ukrajinu 40-32 i ostala u trci za mestom koje vodi ka priželjkivanoj medalji. Njihov glavni konkurent, Španija, izgubila je od Danske 23-26, ali nije izgubila šansu da se nađe u polufinalu(treba im pobeda nad Mađarskom i poraz Rumunije od Norveške). Nisu daleko od takve senzacije, a rasplet sledi sutra.

Rumunke su tek u drugom poluvremenu uspele da slome otpor upornih Ukrajinki i dođu do bodova koji ih drže u trci za polufinalom. Na kraju pobeda 40-32, ali do poluvremena Pidpalova je sa čak 9 golova držala Ukrajinu u igri da bi u finišu prvog dela uz pomoć Vergeljuk donela svojoj reprezentaciji i prednost 18-17. Ipak u nastavku Elisei prvo pogađa za izjednačenje, Manea dovodi Rumuniju u vođstvo, a Amarei i Lukusanu započinju bombašku seriju na gol Gončarove. Dinu je branila standardno odlično i odbranila 17 lopti, a za najbolju Rumunku izabrana je Elisei koja je postigla 7 golova iako je Lukusanu bila najbolji strelac sa 10. Za Ukrajinu Pidpalova je stala na 11, a pratile su je Vergeljuk i Šejenko sa po 5 golova. STATISTIKA

Danska se dobro namučila sa Španjolkama, ali pobeda nije dolazila u pitanje od sredine drugog poluvremena kada su se Dankinje rezultatski odlepile na +5(22-17). Poluvreme je bilo izjednačeno, Španija je i vodila u tom periodu, ali se na odmor otišlo sa 12-12. U nastavku proradila je danska kontra pa su Aaen i Turej donele prednost svojoj reprezentaciji. Marta Manque u španskoj reprezentaciji sa 10 golova sama nije bila dovoljna za više od poraza jer su Dankinje imale i Aaen koja je postigla 8 i Moler koja je bila strelac 7 golova.