Očekivano finale Lige šampiona: Viborg - Oltchim! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Očekivano finale Lige šampiona: Viborg – Oltchim!

Očekivano finale Lige šampiona: Viborg – Oltchim!

Za razliku od predhodnih sezona gde smo bili svedoci po nekog iznenađenja, ovog maja ga neće biti. Dva "večita" favorita za osvajanje Lige šampiona igraće veliko finale. Da li je igla mogla da padne na tribine Oltchimove dvorane koju je ispunilo preko 3000 navijača nismo bili u prilici da utvrdimo, ali ono što je utvrđeno posle 60 minuta dobrog rukometa jeste plasman rumunske ekipe u svoje prvo finale Lige šampiona gde će ukrstiti koplja sa Viborgom! U paklenoj atmosferi svoje dvorane reprezentacija Rumunije u malom je tek u poslednjih 15 minuta do tada neizvesnog dvoboja sa Đerom konačno zaigrala svoju igru i zabeležila zasluženu pobedu 24-20(11-10) koja je donela neopisvo slavlje na terenu i tribinama. U prvom polufinalnom paru gde su snage odmeravali skandinavski timovi, Larvik se u "Pirovoj pobedi" 27-26 oprostio od sna zvanog finale Lige šampiona i definitivno prepustio Viborgu mogućnost da odbrani trofej osvojen prošle sezone.

Prvi meč u Đeru obilovao je neizvesnošću i na kraju je epilog bio neizvestan – remi 25-25. Utakmica u Valčei imala je drugi tok. Uvodnih 0-2 za Đer, golovima Stance i Neagu pretvoreno je 4-2 u 8.minutu. Palinger je u dva navrata sprečila da ne bude i više što su iskoristile Gerbic i Bradeanu da vrate na 4-4, pa i povedu 4-5. Vidno nervozna domaća ekipa u početku, lagano je sve više dobijala na sigurnosti tako da Đer nije u potpunosti iskoristio dobro otvorenu utakmicu, iako je imao konstantno gol prednosti (5-6, 6-7, 7-8, 8-9). Poslednje vođstvo Mađarica viđeno posle gola iz penala Gerbic za 9-10, ali je raspoložena Nechita odvela svoju ekipu na odmor u plusu(11-10).

Tri minuta drugog dela trebalo je Oltchimu za prvih +3(13-10), ali je Đer imao odgovor preko Mravikove i Amorim za novo i ispostaviće se poslednje izjednačenje na meču 13-13 u 35 minutu. Manea je uz pomoć Neagu pogodila u dva navrata posle složene odbrane za 16-13, da bi tada usledio šou Ungurenanu na golu koji je trajao narednih 13 minuta(koliko nije primila gol). Palinger je na drugoj strani takođe spašavala šta se moglo spasiti, ali su novi šutevi Šimkute i Nechite bili strašno precizni pa je prednost ipak neumoljivo porasla(17-13,18-13). Tajm-aut Konkoljija u 48.minutu koji je usledio nije razdrmao Đer, ali jeste domaću ekipu za novi nalet i finiš u velikom stilu. Kada je Nechita u 55.minutu donela +6 kod 22-16, posle novih odbrana Ungureanu bilo je savršeno jasno ko ide u borbu za najprestižnijim trofejom klupskog rukometa…

Oltchim – Đer 24-20(11-10)

Oltchim : Nechita 7, Neagu 5/3, Manea 4, Simkutye 2, Vizitiu 2, Stanca 2, Puscasu 1, Fiera 1
Đer : Görbicz 6/3, Kovacsics 4/1, Amorim 4, Spiridon 2, Mravikova 2, Bradeanu 1, Vérten 1

Larvik je ispoštovao svoje navijače i nije dozvolio poraz ove sezone na svom terenu, ali nije uspeo da pronađe rešenje za nemački dvojac Althaus-Jurak koji im je ponovo napravio mnogo problema. Viborg je zahvaljujući prednosti iz prvog meča obezbedio plasman u svoje drugo uzastopno finale, a samim tim i mogućnost da odbrani trofej iz prošle sezone i eventualno potvrdi svoju dominaciju na evropskim terenima.

Larvik – Viborg 27-26

Larvik: Nora Mørk 8, Heidi Løke 7, Linn Sulland 4, Tine Stange 3, Karoline Dyhre Breivang 2, Kari Mette Johansen 2, Tonje Larsen 1.

Viborg HK: Anja Althaus 7, Henriette Mikkelsen 5, Christina Várzaru 5, Rikke Skov 3, Grit Jurack 2, Kristine Lunde-Borgersen 2, Bojana Popović 2