Olčim slavio u Danskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Olčim slavio u Danskoj!

Olčim slavio u Danskoj!

Oltchim je na najbolji mogući način otvorio peto kolo Lige šampiona za rukometašice posle pauze zbog SP u Francuskoj. U susretu dva favorita ovog takmičenja, Oltchim je iskoristio izostanak najboljih igračica Viborga i zabeležio pobedu na gostovanju u Danskoj rezultatom 31-29 (20-16). Bez Bojane Popović i Grit Jurak, Viborg nije ona ista ekipa koja ne zna za poraz u danskom šampionatu, ali treba reći i da je Oltchim nastupio bez svojih odličnih igračica – Luminite Dinu, Ionele Stanke i Adriane Elisei. Viiborg je i sa Bojanom i Grit  u sastavu poražen u prvom kolu od Oltchima na gostovanju u Rumuniji, tako da ovaj rezultat sam po sebi nije nikakvo iznenadjenje. Sam početak utakmice pokazao je zašto Rumunke smatraju jednim od favorita LŠ. Već u 6 minutu bilo je 7-2, pet minuta kasnije i 10-4 (uz 6 golova levog krila Maier). U 17. minutu bilo je 14-7 za Rumunke, gde je fenomenalna Ramona Maier već tada postigla više golova od cele danske ekipe zajedno. Za 30 minuta igre, Viborg je uspevao da pridje na 2 do 3 razlike da bi golman Viborga-Lunde unela u gol šut Luke iz koraka sa 15 metara za 20-16 na poluvremenu. U drugom delu Viborg je zaigrao mnogo bolje, ali ni to nije bilo dovoljno da se preokrene tok susreta. Jedino što je domaći tim uspeo je da dodje do izjednačenja u 53.minutu golom Rike Skov, 26-26. Uzvratile su Rumunke sa 4 vezana pogotka u narednih 5 minuta (30-26) i pobednik je bio rešen. U poslednja 2 minuta mreže su se još koji put zatresle za konačnih 31-29 i prolaz Oltchima u četvrtfinale sa prve pozicije, kolo pre kraja takmičenja po grupama. Sa 16 golova levo krilo Ramona Maier je više od igrača utakmice, a to joj je donelo i prvo mesto na listi najboljih strelaca LŠ (48 golova na 5 utakmica). I drugo krilo gošći Adriana Oldeanu je imala zapažen učinak sa 6 golova, dok su najviše golova za Viborg postigli bekovi Rike Skov (5 golova) i Ida Bjorndalen (6 golova).