Pančevke lako protiv Zvezde! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Pančevke lako protiv Zvezde!

Pančevke lako protiv Zvezde!

Dinamo iz Pančeva je bez većih problema zabeležio novu pobedu u 8.kolu Super lige Srbije. Na gostovanju u Beogradu savladana je Crvena Zvezda rezultatom 34:24. Iskusne Pančevke su dobro otvorile susret i već posle desetak minuta igre stekle prednost od 5 golova. Mlade igračice Zvezde se nisu predavale, iskoristile su nekoliko dobrih odbrana svog golmana, inače juniorske reprezentativke Marije Čolić i ubrzo stigle do izjednačenja 10:10. Ispostaviće se kasnije da je to bio i maksimum premladih domaćih igračica jer je Dinamo ponovo stekao prednost i na poluvreme se otišlo rezultatom 11:13. U nastavku su se razigrale iskusne rukometašice Dinama Biljana Balać, Danica Pavlov i mlada Iva Pokrajac, a prednost gošći je rasla iz minuta u minut. Nisu Zvezdi pomogli ni golovi mladog pivota Dragane Cvijić kao ni golovi i asistencije kapitena Kristine Liščević, koja je jedina imala ideje kako doći do gola Dinama.

Crvena Zvezda: Starčević, Bogosavljević 3, Jovanović 1, Docić, Liščević 7, Čolić, Nikolić 3, Cvijić 7, Živković, Tatić 1, Luković 2, Andrić.

Dinamo: Davidović, Pokrajac 6, Pavlov 8, Damjanović 2, Prvanov 3, Vrbljanac, Samoila 1, Matijasević 3, Čubrić, Matijašević, Balać 8, Guteša, Bogdan 3.

U drugom meču dana, Vrnjačka Banja je deklasirala Medicinar 34:18 (18:9)