Pobeda Vrnjačke Banje u Kikindi! Poraz Naise u Zaječaru! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Pobeda Vrnjačke Banje u Kikindi! Poraz Naise u Zaječaru!

Pobeda Vrnjačke Banje u Kikindi! Poraz Naise u Zaječaru!

Rukometašice Vrnjačke Banja novi su lideri Super lige Srbije pošto su večeras pobedile ekipu Kikinde na njihovom terenu rezultatom 28-26(10-14). Naisa je u drugom zanimljivom meču 8.kola doživela prvi poraz ove sezone u Zaječaru rezultatom 28-25(14-13) što je Banja iskoristila i zbog bolje gol razlike sa istim brojem bodova preuzela vrh tabele. Knjaz Miloš je bio ubedljiv protiv Dinama na svom terenu i zabeležio pobedu 34-24(16-13). U ostalim utakmicama ovog kola Zvezda je pobedila Medicinar na Banjici 33-19(14-11), dok je Bor u neizvesnom meču pobedio Čačak 18-17(7-8).

Kikinda – Vrnječka Banja 26-28(14-10)

Dva različita poluvremena viđena su u hali Jezero u Kikindi na meču između Kikinde i Vrnjačke Banje. Prvo je obeležila domaća ekipa, dok je drugo u potpunosti pripalo gostujućoj ekipi. Banja je povela golom Ćosić u 4.minutu, Kikinda je brzo uzvratila preko Rajović i utakmica je dobila svoj tok. Obe ekipe grešile su dosta tokom poluvremena, tako da nije bilo tečne igre, ali domaća ekipa je stvarala veći broj šansi koje je materijalizovala kroz konstantnu prednost od 2-3 gola da bi na poluvreme golom Števin otišla sa +4. Prednost domaće ekipe na poluvremenu nije bila veća samo iz jednog razloga, a taj razog se zvao Zlata Paplacko na golu Banje(već tada skupila 11 odbrana od ukupno 20).

Drugo poluvreme Vrnjačka Banja otvara golom Tasić sa igračem manje, a nastavljaju Živković, Trifunović i Stamatović da bi već u 35.muntu na semaforu stajalo 15-15. U narednih 10-tak minuta Rokić vraća prednost Kikindi, ali gošće ponovo preuzimaju vođstvo. U 50.minutu trener domaće ekipe pokušava da prekine nepovezanu igru svoje ekipe, ali sve što su uspele je da golom Nišavić priđu na 24-25, tri minuta pre kraja. Tada posle minuta odmora Banje, prvo pogađa Krpež, Zlata brani šut Števin, a Živković podiže na 24-27 i tu je bio kraj. Nišavić sa dva gola na samom kraju samo smanjuje razliku na konacnih 26-28.

Kikinda: Mišković(8 odbrana), Andrejeva(4 odbrane), Đorđević 1, Rajović 3, Rančić 4, Nišavić 7, Matić 2, Števin 3, Mišković 1, Rokić 5, Vamoš, Čretnik, Grujić, Smiljić.

Vrnjačka Banja: Paplacko(20 odbrana), Tatalović, Veraja, Budai, Stamatović 4, Dmitrović 2, Živković 5, Ćosić 3, Trifunović 9, Krpež 3, Tasić 1.

Duško Milić, trener Vrnjačke Banje:

-Meni je najbitnije da je ekipa igrala borbeno, da su većinu stvari uspele da sprovedu. Danas smo imali debi dva igrača(Tasić i Dmitrović) koja su odradila dva treninga sa nama i nije bilo lako za njih da odigraju ovu utakmicu. Odradile su sve korektno i jedna i druga. Nisam bio zadovoljan našom igrom u prvom poluvremenu jer smo igrali izuzetno loše. Opet, iznad svega, velika borbenost u drugom poluvremenu i fantastična Zlata Paplacko donele su ovaj rezultat i mislim da smo zasluženo pobedili.

Branislav Zeljković, trener Kikinde:

-Četitam kolegi Miliću na pobedi i kažem da mu zavidim. Zavidim mu iz razloga što ima jednu Zlatu Paplacko na golu, ja bih bio sretan da imam takvog golmana. Videlo se danas na utakmici da je putovanje na evropsek utakmice kod obe ekipe prozrokovalo da s enapravi dosta tehničkih grešaka, ali mislim da se to više pokazalo kod moje ekipe. Drugo poluvreme dok smo mogli da igramo u ritmu iz prvog poluvremena igrali smo. Ova utakmica je pokazala da je moja ekipa fizički nespremna i izmorena od teških utakmica u predhodnom periodu. Ne mogu da zamerim ništa svojim igračicama, one su pružile onoliko koliko su mogle, a to nije bilo dovoljno da se osvoje bodovi protiv odlične Vrnjačke Banje.

Zaječar – Naisa 28-25(14-13)

Pred prepunim tribinama sportske hale u Zaječaru, rukometašice Zaječara ostvarile su jednu od najznačajnijih pobeda u dosadašnjem toku prvenstva protiv šampionske ekipe, Naise iz Niša, rezultatom 28-25 (14-13). Veoma uzbudljiva utakmica donela je prvi poraz Naisi posle 26 uzastopnih pobeda.Tokom svih 60 minuta igrao veoma brz i atraktivan rukomet, a publika, koja je tokom čitavog meča bodrila popularne Amazonke, imala je dobar razlog da nakon poslednjeg sudijskog zvižduka zadovoljno napusti halu. Junak utakmice bila je fenomenalna Bosiljka Bailov, golman zaječarskog tima, koja je pružila neverovatnu partiju činivši čuda ispred svog gola.Blistale su i Suzana Ćubela i Neda Živadinović.