Podravka jedina neporažena! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Podravka jedina neporažena!

Podravka jedina neporažena!

Derbi trećeg kola Regionalne lige odigran je u Ljubljani gde je Krim u jednoj atraktivnoj utakmici ugostio Podravku. Aktuelne šampionke iz Koprivnice su zahvaljujući inspirisanim pojedincima(Penezić i Pasičnik) i koliko-toliko strpljivoj igri ostale jedina neporažena ekipa posle tri kola pošto su slavile na Kodeljevu 41-43.

Podravka je bolje otvorila utakmicu i već posle 7.minuta(rezultat 2-8) naterala Martu Bon da uzme tajm-aut. Imao je efekta pošto je Krim zaigrao angažovanije u odbrani, golmani su skinuli par lopti, a Bodnjeva i Lekić su imale mini šou za 10-10 u 14.minutu. Penezić, već tada šestim golom pogađa za 10-11 i ne dozvoljava preokret. Do kraja poluvremena Krim je brzo i naizgled lako vraćao svaki Podravkin gol, ali je ekipa Zdravka Zovka bila u konstantnom vođstvu koje nije ispuštala. U samom finišu poluvremena Stefanišin je odbranila prvo penal, zatim i odbijenu loptu, a Vergeljuk donela, ispostaviće se, poslednje izjednačenje 20-20 na poluvremenu.

Drugo poluvreme opet sjajno otvara Podravka sa odličnom Cvitom Pasičnik koja je igrom u odbrani i golovima podsetila na svoje nekadašnje konstantno blistave partije. Serija Koprivničanki za 20-24 u 33.minutu ponovo je naterala Krim da juri rezultat do kraja, ali bez uspeha. Dobra rola Cvijić u saradnji sa Lekić donela je -2 u 52.minutu i ponovnu nadu da se može do preokreta, ali se preokret nije desio. Krim jeste dominirao u brzoj i efektnoj realizaciji polukontri koju Podravka nikako nije mogla da zaustavi, ali zato je igra u odbrani slovenačkog tima trenutno daleko od željenog nivoa. Podatak da je Krim primio 43 gola, a da su pri tom Grubišić i Stefanišin solidno branile i imale 26 odbrana, govori u prilog tome.

Debi Mađarice Sandre Zascik u Regionalnoj ligi nije prošao naročito zapaženo, ali važnije od njenog učinka u prvoj zvaničnoj utakmici je sama činjenica da je talentovana igračica posle mnogo problema, zabrana, žalbi i brojnih špekulacija najzad stigla u Ljubljanu.

Krim-Podravka 41-43

KRIM: Grubišić (11 odbrana), Stefanišin (15 odbrana); Zacsik 1, Gros 4, Vergeliuk 3, Mavsar 3, Naglič, Damnjanović, Vidić, Bodnjeva 7, Koren 5, Cvijić 4, Franić 3, Zrnec 3, Iatsenko 2, Lekić 6(1).

PODRAVKA: Žderić (8 odbrana), Jelčić (8 odbrana); Čović 1, Vukojević, Kožnjak 5, Pongrac 2, Petković 4, Zebić 5, Gaće 2, Poljak, Šerić 1, Pasičnik 11(2), Penezić 12(3).