Podravka osvojila Kup! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Podravka osvojila Kup!

Podravka osvojila Kup!

Na finalnom turniru Kupa Hrvatske odigranom u Zagrebu nije bilo iznenađenja. Podravka je nastavila suverenu dominaciju na domaćoj sceni i došla do 14-tog trofeja u ovom takmičenju. U finalu su slavile protiv ekipe Trešnjevke rezultatom 33-23. Utakmica nije bila neizvesna nijednog trenutka, Podravka je od prvog do zadnjeg minuta vodila glavnu reč na terenu. Istakle su se golmanke Jelčić i mlada Žderić, svaka u svojih 30 minuta. Trešnjevka je kao finalista obezbedila nastup u Kupu Kupova pošto Podravku kao sadašnjeg i budućeg šampiona Hrvatske očekuju nastupi u Ligi šampiona sledeće sezone.

Podravka: Žderić (13 obrana), Jelčić (10 obrana), Kožnjak 1, Palčić 2, Todorovska 3, Lovrak, Zebić 4, Gaće 3, Horvat 5, Franić 3, Pasičnik 4, Tarle 1, Bulath 3, Tatari 4.

Trešnjevka: Zovko 3, Đono, Daskijević, Gajić, Zečević, Šamarinec, Vidović 4, Bašić 4, Majer 1 gol (8 obrana), Papak 2, Jukopila 4, Gotal 4, Golubić (2 obrane), Bušić 1.