Podravka propustila šansu - Lajpcig odneo bodove! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Podravka propustila šansu – Lajpcig odneo bodove!

Podravka propustila šansu – Lajpcig odneo bodove!

Podravka nije iskoristila šansu da obezbedi nastavak takmičenja u Ligi šampiona, a kako stvari stoje, verovatno ni u Kupu Kupova. Lajpcig je odneo bodove iz Koprivnice u pobedi 29-28(15-12) i sada je na korak od plasmana u TOP 8 pošto u poslednjem kolu na svom terenu dočekuje Bjasen. Nemice su dobro otvorile susret, a kontrolisale su igru i rezultat gotovo čitavim tokom meča, a Podravka je ispostavilo se, samo neuspešno jurila njihovu prednost.

Nemice su uz solidno složenu odbranu imale odličnu Schülke na golu(18 odbrana), dok su u napadu Augsburg Müller, Kudlacz i Rösler ispale kao neka nerešiva enigma za nedovoljno aktivnu odbranu Podravke. Pasičnik i Penezić su(i pored velikog broja potrošenih lopti) najčešće i najviše preuzimale odgovornost u napadu i držale rezultatski priključak uz pomoć Kožnjak, ali umeća za preokret nije bilo.

Jedino izjednačenje i tračak nade javio se u 40. minutu kada je na semaforu stajalo 18-18, ali Nemice su brzo vratile prednost na svoj konto. Tokom poslednjeg minuta, Podravka je imala napad i šansu za izjednačenje, ali je lopta Pasičnik ka mestu gde “obično” stoji desno krilo otišla u nepovrat, pošto Gaće baš tada nije stajala tamo gde “obično” stoji…

Podravka – Lajpcig 28:29 (12:15)

PODRAVKA: Žderić, Čović, Vukojević, Kožnjak 5, Pongrac, Beljo, Petković 2, Zebić 1, Gaće 1, Dragišić, Poljak, Šerić, Jelčić, Pasičnik 9(2), Penezić 10(1).
LAJPCIG: Schülke, Ommundsen 1, Holmgren 1, Ulbricht, Augsburg 6, Daniels, Eriksson, Kudlacz 4, Rösler 5, Wiren, Müller 9(7), Urne 1, Plöger.