Podravki šampionski pehar Regionalne lige! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Podravki šampionski pehar Regionalne lige!

Podravki šampionski pehar Regionalne lige!

Rukometašice Podravke postale su prve šampionke Regionalne lige pošto su u odlučujućoj utakmici pobedile Hipo u Koprivnici 31-22(15-10) zahvaljujući sjajnoj igri čitavog tima i golmanki Unguruanu koja je branila teške lopte iznad svakog proseka. Da na drugoj strani Blažek nije skupila isti broj odbrana(18), Hipo bi u Hrvatskoj doživeo pravu katastrofu, mada ni ovih -9 ne zvuči mnogo bolje. Penezić i Todorovsa su postigle po 6 golova, dok je kod Austrijanki Aćimović bila efikasnija od ostalih sa 7.

Početak utakmice pripao je u potpunosti domaćem timu, posle 10 minuta igre bilo je 7-1, a na drugi gol Hipo je čekao do 13.minuta. Sve što su Austrijanke uradile do kraja poluvremena svelo se na trenutno smanjenje rezultatskog minusa. U nastavku su razigrane Koprivničanke samo produžile ono što su počele i pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog trenutka.

PODRAVKA VEGETA – HIPO 31:22 (15:10)

PODRAVKA VEGETA: Žderić, Ungureanu (18 odbrana), Jelčić; Čović, Kožnjak 1, Đokić 3, Todorovska 6, Lovrak 4, Gaće, Dragišić, Franić 2, Šerić 1, Pasičnik 4, Bulath, Tatari 4, Penezić 6(1).
HIPO: Blazek (18 odbrana), Moon; Do Nascimento 4, Piedade 1, Kirsner, Lerant, Kim 1, Oh 1, Thurner, Plach 3, Cavaleiro 3, Myoung 2(1), Mesquita, Aćimović 7(3).

Regionalna liga se i pored problema i odustajanja dva kluba(Radnički i Kometal) tako privela kraju. Iako često nismo imali utisak da je takmičarski značajna koliko recimo evropski kupovi, sigurno da je mnogo doprinela poboljšanju formi ekipa i uopšte podizanju rukometne igre na viši nivo. Ostala je da se odigra utakmica poslednjeg kola između Krima i Lokomotive(31.mart), ali ona neće uticati na prvo mesto Podravke.