POGADJALE I GOLMANKE: Srbija ubedljiva protiv Farskih Ostrva - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet POGADJALE I GOLMANKE: Srbija ubedljiva protiv Farskih Ostrva

POGADJALE I GOLMANKE: Srbija ubedljiva protiv Farskih Ostrva

Zorica Radojkovic

Reprezentacija Srbije počela je kvalifikacije za odlazak na EP ubedljivom pobedom nad Farskim Ostrvima 36-20(16-9). U sjajnoj atmosferi pred 1700 gledalaca u hali „Dragutin Tomašević“ u Petrovcu na Mlavi, izabranice Ljube Obradovića su bez problema savladale nedoraslog protivnika i upisale prve bodove na tabeli treće kvalifikacione grupe.

Razlika u kvalitetu dva rivala bila je vidljiva od samog starta, pa je pobednik bio poznat več posle uvodnih dvadesetak minuta. Faranke su prvi gol postigle u 13. minutu za 7:1, što je ujedno bio i početak najboljeg perioda meča za simpatične gošće.

Andrea Lekić i Katarina Krpež Šlezak, vodile su srpski tim lagano ka pobedi, pa je mali pad u igri nastao kada je selektor Obradović praktično zamenio čitavu postavu sredinom prvog poluvremena (9:5).

Podigle su nivo koncentracije Srpkinje veoma brzo i nisu dozvolile rivalkama da se približe. Svih 16 igračica dobilo je šansu do kraja utakmice, a gol po gol, u 51. minutu viđena je i najveća prednost +17 – 30:13.

SRBIJA – FARSKA OSTRVA 36:20 (16:9)