Polufinale LŠ: Budućnost i Djer na koti -5 pred revanš - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Polufinale LŠ: Budućnost i Djer na koti -5 pred revanš

Polufinale LŠ: Budućnost i Djer na koti -5 pred revanš

Budućnost je izgubila prvi polufinalni meč protiv Larvika na gostovanju u Norveškoj rezultatom 25-20(13-10). Pad koncentracije uz neočekivano puno grešaka Podgoričanki sredinom drugog poluvremena koštao ih je na kraju, ipak podnošljivog minusa od pet golova. Odličnu deonicu igre Budućnost je imala na početku drugog poluvremena kada je projektilima Jovanović, odnosno golovima Radović i Radičević stigla na korak do izjednačenja, ali sve je krenulo silaznom putanjom kada je izgubljenu loptu u napadu kod 17-16, Larvik odmah kaznio golom u kontri za 18-16, da bi zatim Leganger spustila zavesu na svoj gol i poskidala moguće i nemoguće šuteve igračica Budućnosti u narednih 10-tak minuta. Tako je iz minuta u minut prednost rasla i kada je došla do +6 kod 23-17 bilo je jasno da novog povratka Podgoričanki u ovaj meč neće biti.

Larvik – Budućnost 25-20(13-10)

Larvik:Larsen (6), Breistøl, Løke (2), Kristiansen, Johansen, Breivang (1), Mørk (4), Hammerseng (6), Rigelhuth (3), Sulland (2), Rantala, Stange (1), Medvedeva, Leganger

Buducnost:  Miljanic (1), Radicevic (7), Djokic (2), Jovanovic (3), Radovic (2), Bulatović A, Pecevska (1),  Kindl, Popovic (3), Vukcevic,Barjaktarovic,  Knezovic,  Mehmedovic (1), Kneževic.

Ostaje 60 minuta nade u revanšu 17.aprila u "Morači" da će Bojana i drugarice nadoknaditi ovaj minus od pet golova i plasirati se u veliko finale .

U drugom polufinalu, španski prvak Itxako, iskoristio je prednost domaćeg terena i sasvim zasluženo naneo tek treći poraz Madjaricama u sezoni. Itxako je odigrao još jednu odličnu utakmicu u nizu i na blago zaprepašćenje većeg dela rukometne Evrope, slavio pobedu od neočekivanih pet golova razlike nad favorizovanim Djerom. Revanš je 17.aprila u Đeru.

Itxako – Djer 26-21 (13-11)

Itxako: Turey 5 (3), Soit 4,  Martin 4 (3), Barbosa 3,  Fernandez 3,  Pena 2, Aguilar 2, Pinedo 1,  Aguilar 1, Extremado 1,Kurbanova 1

Djer:  Bradeanu 7 (3), Görbicz 3, Hornyak 3,Mravikova 3, Gros 1, Spiridon 1,  Kovacsics 1,  Verten 1, Mayer 1