Pop-Lazić (8/8) srušila Budućnost u Mecu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Pop-Lazić (8/8) srušila Budućnost u Mecu

Pop-Lazić (8/8) srušila Budućnost u Mecu

Zorica Radojkovic

Crnogorske šampionke doživele su prvi poraz ove sezone u Ligi šampiona na gostovanju u Francuskoj. Mec je u poslednjih 10 minuta u sjajnom ambijentu pred skoro pet hiljada navijača, dodao gas i posle tri godine Budućnost je pretrpela poraz u grupnoj fazi, 28-25(14-16). Budućnost je u 54.minutu imala 25-24, ali do kraja nije postigla gol, što su domaće iskoristile i na kraju skinule veliki skalp favoritu.

Maestralan meč odigrala je srpska reprezentativka Sladjana Pop Lazić koja je meč završila kao prvi strelac uz 100% realizacije, 8 golova iz 8 pokušaja. Pet je dodala i slovenačka internacionalka Ana Gros, a blistala je na golu i nekadašnja igračica Budućnosti, sada u redovima Meca, Marina Rajčić sa 10 odbrana u drugom poluvremenu. Katarina Bulatović je bila strelac 7 golova, dok je gol manje postigla Kristina Neagu.

I Budućnost i Mec već su obezbedili plasman u glavnu rundu Lige šampiona. U poslednjem kolu sledećeg vikenda Budućnost dočekuje Glasverket, a mec gostuje Turingeru.