Poraz Krima u Ljubljani! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Poraz Krima u Ljubljani!

Poraz Krima u Ljubljani!

Početak utakmice u Ljubljani između Krima i Metza doneo je pravu jurnjavu na terenu u kojoj su se bolje snašle gošće i posle 12. minuta na semaforu je stajalo 6-10. Tajm-aut domaćih nije ništa promenio jer su Francuskinje u narednih pet minuta iz napada u napad pomognute golmankom Leynaud samo povećale prednost na 6-13. Tu nije bio kraj, prednost i dalje raste, nemilosrdno pogađa Kysucanova sa levog beka, a tehnicke greške igračica Krima se ne smanjuju. Poluvreme je završeno rezultatom 11-19.

I kada se očekivalo da Krim u nastavku zaigra bolje, to je uradio Metz. U 47.minutu bilo je jasno da bodovi odlaze u Francusku kada Ognjenović na asistenciju večeras odlične Lovrić podiže na maksimalnih +10(18-28). Poslednjih 15-tak minuta dobre, pre svega maksimalno angažovane igre u odbrani Krima nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Do kraja, Lekić, Golubić, Bodnjeva i Oder smanjuju prednost na -4, ali Lovrić u poslednjem minutu postiže gol za konačnih +5 i rezultat 26-31.

Krim Merkator – Mec 26-31(11-19)

Krim Mercator: Triffa (4 odbrane), Cerar, Golubić 4, Vergeljuk 3, Mavsar, Damjanović 1, Stefanišin (4 odbrane), Bodnjeva 6, Varlec 1, Oder 4(1), Argenti, Irman, Lekić 5(2), Mörtel 2(1)

Mec: Kysucanova 10(3), Guehl 3, Kamto 3, Francois, Poznarova, Lovrić 3, Blard, Piejos 5, Ayglon 4, Leynaud (15 odbrana,3 penala), Wendling 1, Costache, Ognenović 2(1), Horaček.

Ivana Lovrić, srednji bek Meca i reprezentativka Hrvatske držala je svo vreme konce igre svog tima:

-Gledali smo njihovu utakmicu protiv Nirnberga, znali smo da su jaka ekipa i da igraju dobro kada rade sve kako treba. Isto tako smo verovali u sebe i znali smo da ako odigramo kako znamo, borbeno u odbrani i koncentrisano u napadu da možemo do pobede što se i pokazalo kao tačno. Posebnu pažnju smo obratili na dva najbolja strelca iz prve utakmice, Golubić i Lekić, ali večeras njihovi golovi nisu pomogli da nas pobede. Odigrali smo stvarno dobro u odbrani, bili smo opasni sa svih strana u napadu, golmanka je bila super, tako da smo zasluženo pobedili.

Andrea Lekić, srednji bek Krima i reprezentativka Srbije bila je kao i uvek fanatično borbena i ima razloga da bude zadovoljna svojom igrom, ali nezadovoljna ukupnim izdanjem svoje ekipe:

-Sigurno nismo očekivali da ćemo izgubiti, ali znali smo da je Mec jako dobra ekipa. Žao mi je, imali smo veliki broj tehničkih grešaka, u napadu nas je mnogo loša realizacija koštala na ovoj utakmici. Pre svega slaba odbrana, naročito u prvih 30 minuta i očigledno da je ta razlika njima bila dovoljna i ispostavilo se nedostižna. Jedino dobro što vidim je odbrana koja je odigrana u poslednjih 15 minuta. To nije bilo dovoljno za pobedu, jedino što smo smanjili tu razliku koja će sigurno biti važna na kraju.