Poraz od Norveške poslao Crnu Goru na megdan Španiji u osmini finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Poraz od Norveške poslao Crnu Goru na megdan Španiji u osmini finala

Poraz od Norveške poslao Crnu Goru na megdan Španiji u osmini finala

Koliko je teško konstantno juriti rezultat u meču sa olimpijskim i evropskim šampionkama, najbolje su osetile crnogorske reprezentativke u utakmici sa Norveškom. Osim početnih 2-1, Crna Gora nije više bila u prilici da povede pošto su furioznom serijom 8-0 Skandinavke rano otišle na +7 (9-2,11.minut). Seriju je prekinula Popović posle niza promašaja jedinim golom u tom delu igre, ali je zato u drugom poluvremenu poravnala račune sa nekadašnjom klupskom koleginicom na golu Norveške. Na odmor je Crna Gora otišla sa četiri gola minusa pošto je Bulatović uz pomoć Jovanović i Savić vratila svoju reprezentaciju u meč.

Drugo poluvreme je bolje otvorila Norveška i kroz par minuta opet vratila +7, ali Crnogorke nisu odustajale. Barjaktarević je ubrzo zatvorila prilaze golu, Djokić u napadu započela, a Popović i Jovanović nastavile da pogadjaju gol Haraldsen. U poslednjih pet minuta Crnogorke su najozbiljnije pripretile, prišle na -2 posle gola Bulatović, a onda i propustile šansu da pridju na korak do izjednačenja kada Miljanić u kontri nije uspela da proturi loptu iza ledja Haraldsen. U narednom napadu pogodila je Loke za 28-25 i praktično rešila meč.

CRNA GORA – NORVEŠKA 28-27(15-11)

Pobeda je Norvežankama donela prvo mesto u grupi i meč sa Holandijom u osmini finala, čime je Crnu Goru poslala na megdan nepredvidivoj Španiji.