Poraz Viborga u Beču! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Poraz Viborga u Beču!

Poraz Viborga u Beču!

Dva najveća favorita za osvajanje Lige šampiona ove sezone odmerili su snage sinoć u Beču u utakmici trećeg kola glavne faze. Viborg nije izdržao ritam Hipa i po drugi put ove sezone, izgubio je bodove na gostovanju rezultatom 30-28(16-13). Jedan od mogućih uzroka poraza Viborga možda leži u činjenici da Jurak, Skov i Lunde nisu uspešno iznele teret u napadu posle Bojaninog izlaska iz igre početkom drugog poluvremena. Na drugoj strani Nascimento je kažnjavala svaku grešku gošći, a Tot skoro nepogrešivo ciljala gol Viborga sa penala.

Hipo je do gola Viborga u prvih 15 minuta(7-7) dolazio uspešno jedino preko realizovanih sedmeraca Toth(5/5). U narednim minutima situacija se promenila i izjednačena igra zadržala se do vođstva Hipa 14-13 kada je Haradsen faulirala Nascimento u kontri, nije je sprečila da postigne gol i pri tome samo dobila isključenje. Piedade je u finišu poluvremena pogodila za +3, a Jurak nedugo zatim u kontri promašila zicer za -2. Poluvreme je završeno 16-13. Na početku drugog, Popović je posle sudara sa Englert nezgodno pala i nije više ulazila u igru što se itekako osetilo u napadu Viborga. Dankinje su se naravno, i pored tog peha, jako dobro držale do poslednjeg izjednačenja 25-25, ali Piedade, Lerant i Oh ponovo donose Hipu ključnih +3 koje ni posle tajm-auta, Viborg nije uspeo da stigne ni prestigne.

Hipo – Viborg 30-28(16-13)

Hipo: Englert, Blažek, Oh 3, Piedade 3, Nascimento 6, Toth 8(7), Lerant 3, Mesqita 2, Aćimović 2, Mjoung 1, Fachinelo 1, Kirsner 1.

Viborg: Haraldsen, Due, Aaen 3, Popović 4, Althaus 2, Lunde 5, Varzaru 4, Jurak 7/17, Skov 2, Lund 1.