PRVO MESTO: Vardarke razbile FTC u Budimpešti - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet PRVO MESTO: Vardarke razbile FTC u Budimpešti

PRVO MESTO: Vardarke razbile FTC u Budimpešti

Zorica Radojkovic

Rukometašice Vardara odigrale su najbolji meč u sezoni i demolirale Ferencvaroš 37-24 (21-12) u sred Budimpešte. Vicešampionke Madjarske razočarale su više od pet hiljada svojih navijača koji su došli da vide derbi grupe B, a videli su samo jedan tim – Vardar.

Od starta su internacionalke iz Skoplja nametnule svoj ritam i jako rano prelomile meč. U 14.minutu bilo je 8-3,  a pet minuta kasnije ogromnih 14-4. Do poluvremena se FTC malo povratio golovima Jovanović, ali je spreman odgovor imala oporavljena Lekić. Treba istaći neverovatan podatak da je procenat šuta u okvir gola Vardara bio 95% u prvom delu, odnosno praktično da su golmanke domaćina loptu dotakle samo kada su je vadile iz mreže.

U nastavku se odnos snaga nije menjao, Vardar je rutinski održao, a kasnije i povećao prednost za konačnih 37-24 i prvo mesto na tabeli grupe B. U poslednjem kolu skopski tim gostuje u Lajpcigu koji je u ovom kolu savladao Astrahanočku 30-27, ali ukoliko ni Lajpcig ni ruske šampionke ne osvoje bodove u poslednjem kolu, u glavnu rundu će Astrahanočka zbog više postignutih golova u gostima (prvi meč završen 27-24).

Prvi strelac utakmice bila je Andrea Lekić sa 7 golova, dok su po 6 postigle Jovanka Radičević i Tamara Mavsar.

Grupa B se u glavnoj fazi ukršta sa Grupom A u kojoj takmičenje nastavljaju Budućnost, Mec i Turinger. Prenose se bodovi iz mečeva sa rivalima koji su prošli dalje. Četiri prvoplasirane prolaze u četvrtfinale.