REMI DOVOLJAN: Srpkinje u Švedskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet REMI DOVOLJAN: Srpkinje u Švedskoj

REMI DOVOLJAN: Srpkinje u Švedskoj

Zorica Radojkovic

Reprezentacija Srbije remizirala je sa selekcijom Češke 28:28 (15:15) u sjajnoj atmosferi pred 2.500 gledalaca u Kraljevu. Srpske rukometašice su na taj način ostvarile svoj primaran cilj, plasman na Evropsko prvenstvo koje će se narednog decembra održati u Švedskoj, a u preostala dva meča kvalifikacija sa Ukrajinom i Italijom, izabranice v.d selektora Dragice Đurić, probaće da osiguraju prvo mesto koje znači i bolji žreb.

SRBIJA – ČEŠKA 28:28 (15:15)
Kraljevo Hala „Ribnica“
Gledalca – 2500
Sedmerci – 9(7) / 4(4)
Isključenja: 10 minuta / 6 minuta
SRBIJA: Radosavljević 2, Krpež Šlezak 9(7), Trifunović, Števin, Živković 2, Risović, Georgijev 6, Radojević, Obradović 1, Pop Lazić 7, Kačarević, Nikolić, Stoiljković 1, Liščević, Petrović, Čolić
ČEŠKA: Kordovska 4, Knedlikova 2, Keclikova 1, Salcakova 4, Ručkova, Ranjikova, Risankova, Hrbkova 6, Satrapov, Luzumova 2, Mala 4, Jerabkova 1, Adamkova, Milnerova, Stelnerova 1, Januškova
KRETANjE REZULTATA: 6:10 (19.) 13:12 (27.) 19:19 (35.) 23:23 (47.) 27:25 (55.)

Čehinje su se prikazale u daleko boljem svetlu od meča u Zlinu. Gošće nije omela bučna kraljevačka publika, a izabranice selektora Jana Bašnjija su diktirale tempo i povele 10:6 u 19. minutu nakon čega je tajm-aut srpske klupe doneo povratak u meč. Golovima Pop Lazić, Georgijev i Krpež Šlezak, Srpkinje su preokrenule rezultat u svoju koristi i po prvi put došle u vođstvo u 27. minutu.

Velika borba je nastavljena u drugom delu. Rezultatska klackalica se nastavila do samog kraja meča. Srbija je u poslednjih deset minuta ušla golom kapitena Krpež Šlezak za 26:24, ali su Čehinje uspele da se vrate golom Stelnerove za 27:27 u 57. minutu. Naše devojke su imale priliku da dođu do celog plena, ali je Ranjikova odbranila sedmerac Krpež Šlezak na 25 sekundi pre kraja.
U drugom meču grupe, Ukrajina je savladala Italiju 37:23.