Revanš pripao Rumunkama - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Revanš pripao Rumunkama

Revanš pripao Rumunkama

Ženska reprezentacija Srbije nesrećno je poražena od domaćina, Rumunije 19:21 (11:10) u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Holandiji. Odlična, borbena igra srpskih reprezentativki u Turn Severinu, nije valorizovana kroz bodove, ali dvomeč sa Rumunkama, pokazao je da je ova generacija srpskih rukometašica na dobrom putu. Vodile su izabranice selektora Boškovića posle prvih 30 minuta, bile nadomak bodova do samog kraja, da bi Rumunke tek na 30 sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka, posle odbrane golmanke Tolnai Katarini Krpež, iz kontranapada preko Farkau došle do pobede. Tokom čitavog meča, odbrana naše reprezentacije, funkcionisala je odlično, iza koje je stajala sjajna Katarina Tomašević (15 odbrana). Najefikasnija u napadu, raspoložena sa linije sedam metara, bila je Biljana Filipović sa sedam pogodaka.

Da su u dvoranu Polivalenta, gde su pre tri meseca izgubile 19 razlike u prijateljskom meču, došle po pobedu, Srpkinje su pokazale već na samom startu utakmice. Golovi Filipović, Pop Lazić i Nišavić, te odlična odbrana, posle 10 minuta držali su Srbiju u vođstvu 5:3. Rumunke su svoj spas pronašle u pivotmenki svetskog kalibra, Manei, koja je sa par vezanih golova preokrenula rezultat u korist svoje reprezentacije (6:5), što se poklopilo sa krizom u napadu tima Saše Boškovića. Do kraja poluvremena, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Rumunke su vodile 9:7, da bi serijom 3:0, naše devojke preokrenule na 9:10 i sa golom prednosti otišle na odmor.

Drugo poluvreme, počelo je golom Kristine Liščević za 12:10. Na 12:12, naše reprezentativke promašile su dva sedmerca. Prvo je Biljana Filipović pokušala lobom da prevari Tolnai, koja dva minuta kasnije, brani sedmerac i Andrei Lekić. Golgeterski post prekinula je Jelena Nišavić pogotkom za novo vođstvo naše reprezentacije (40.). Sa druge strane, nepogrešiva sa sedam metara, bila je Babeanu, za koju odlična Katarina Tomašević nije imala rešenje.

Poslednje vođstvo, Srbija je imala u 46. minutu (16:15). Rumunke su preuzele inicijativu, u čemu su im pomogle i litvanske sudije, Mazeika i Gatelis. U poslednjih deset minuta, Litvanci su tri puta ostavljali našu reprezentaciju sa igračem manje u polju (Krpež, Filipović, Lekić). I brojčano oslabljene, Srpkinje postižu golove, poslednji u 55. minutu, kada Jelena Nišavić pogađa za 19:19 iz neizgledne pozicije sa levog krila.

Nadu Srbiji daje Katarina Tomašević, koja prvo seče jednu kontru Rumunki, a na dva minuta pre kraja brani i zicer pri vođstvu Rumunki – 20:19. Srbija ulazi u poslednjih 50 sekundi sa šansom za izjednačenje, ali šut Katarine Krpež brani iskusna Tolnai. Odbijenu loptu u kontri hvata Farkau, koja postavlja konačni rezultat 21:19.