Rumunke na pragu polufinala! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Rumunke na pragu polufinala!

Rumunke na pragu polufinala!

Nakon današnje pobede nad Danskom 27:25 (10:13), Rumunija je već na pragu polufinala, budući da je pobedila sve rivale u grupi i u drugu rundu prenosi sva četiri boda! Iako su Rike Skov i njene drugarice iz danske selekcije vodile nakon prvog poluvremena 13:10 (Rumunija imala prednost od 7:4), i čuvale takvu prednost do 41. minuta (18:15), Rumunke su sedam minuta kasnije imale već 22:19! Nekadašnji olimpijski šampion hvata priključak u 52. minutu na 23:23, ali to je bilo sve od Skandinavki. Rumunka Lekusanu postiže poslednja tri gola na meču i donosi dva velika boda svojoj reprezentaciji. Skov i Miler su postigle po pet golova kod poražene ekipe, dok je fantastična Lecusanu postigla 9(6), a Amarei pet.

Francuska ide kući. Kako nam je pre par dana i nagovestila legendarna Valeri Nikola, koja se posle Olimpijskih Igara oprostila od reprezentacije, selekcija, koja u ženskom rukometu važi uvek za kandidata za medalju, na ovo prvenstvo je došla podmlađena sa skromnim ambicijama, pogotovo u grupi sa Danskom, Mađarskom i Rumunijom. U meču koji je odlučivao koja će ekipa ispasti sa prvenstva, Mađarska je posle velike borbe savladala Francusku 29:26 (15:14). Francuskinje su vodile poslednji put u 46. minutu (22:21), ali tada iskusnije Mađarice uzimaju kontrolu meča u svoje ruke. Anita Gerbic je postigla devet golova, dok su najbolje u poraženoj ekipi bile Kamto (7) i golmanka Leynaud sa 16 odbrana.