Rusija u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Rusija u polufinalu!

Rusija u polufinalu!

Rukometašice Hrvatske izgubile su sve šanse za ulazak u polufinale nakon poraza od Rusije 21:24 (10:11). Iako su pružile jak otpor, pored Norveške, jedinoj svetskoj sili u ženskom rukometu, igračice koje vodi Zdravko Zovko, nisu mogle više. I pored hrabrih izjava da je vreme za "veliki rezultat", koje su parale medijski prostor pre i za vreme takmičenja u Makedoniji, hrvatska ženska reprezentacija, i pored neospornog kvaliteta, još uvek nije spremna za borbu za medalje na velikim takmičenjima. Ovoga puta, ona koja "nije dala" da se Hrvatice raduju, bila je sjajna Šušlina na golu (22 odbrane 54%). Na drugoj strani, agilni "penaldžija", Kristina Franić 8 (4) držala je priključak sa ekipom selektora Trefilova.

Ona je postigla gol i za "poslednje" vođstvo Hrvatica u 13. minutu (4:5). Od tada, pa sve do 38. minuta, kada Andrea Penezić sa dva gola ravnja na 14:14, Ruskinje su bile u vođstvu. Poslednji egal, viđen je pet minuta kasnije (16:16), da bi ubrzo Polenova sa tri godina, ponovo napravila nedostižnih 3-4 gola razlike, koje su Ruskinje rutinski održavale do poslednjeg sudijskog zvižduka.