SEDMA U NIZU: Dejvis se "kockao" - Vardar opet pobedio - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet SEDMA U NIZU: Dejvis se „kockao“ – Vardar opet pobedio

SEDMA U NIZU: Dejvis se „kockao“ – Vardar opet pobedio

Zorica Radojkovic

Vardarke nastavljaju niz pobeda u eliti. Sedmu uzastopnu pobedu pod trenerskom palicom španskog stručnjaka Dejvisa, Vardar je upisao u meču protiv Meca, 23-21. Francuske šampionke su iskoristile što domaći tim na teren nije izašao u najjačoj postavi i od starta nije uhvatio pravi ritam. Vardarke su takodje izgubile puno duela u dubokoj odbrambenoj formaciji Meca i pokazale brojne slabosti na tako postavljenu odbranu.

Vardar je tek sredinom poluvremena stigao do prednosti, a uz bled utisak i puno grešaka nekako ipak uspeo da je sačuva do kraja. U poslednjih 8 minuta, domaće su unele +5 (22-17), ali su Smits i Pop-Lazić uz odbrane Glauser ubrzo povukle do 22-21. Mec je imao napad za izjednjačenje na dvadeset sekundi pre kraja, ali je usledila greška posle koje je Radičević postavila konačan rezultat 23-21.

Najefikasnije na meču bile su Damjanović i Gros sa po 5 golova, dok su po 4 postigle Pop-Lazić, Smits i Lakrabere.

U preostalim mečevima u grupi, Budućnost je slavila u Rusiji, a Ferencvaroš na svom terenu.