Senzacija u Puli- poraz Podravke u domaćoj ligi! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Senzacija u Puli- poraz Podravke u domaćoj ligi!

Senzacija u Puli- poraz Podravke u domaćoj ligi!

Da je u sportu sve moguće, da i slabiji može pobijediti jačeg ako ga ovaj potcijeni, dokazale su večeras hrabrom i beskompromisnom igrom igračice Arene. Očekivanja svih ekipa u domaćem prvenstvu kad igraju protiv Podravke su izgubiti sa što manjom razlikom, ali ovo što se večeras desilo u pulskom Domu sportova igračice Arene i malobrojna publika će dugo pamtiti. Domaće igračice su nastupile u punom sastavu, dok su gošće bile hendikepirane neigranjem najbolje igračice Andree Penezić kojoj se jučer ukočio vrat, a zbog zdravstvenih poteškoća u Pulu nije došla ni vratarka Ivana Jelčić. I bez njih je to ekipa za respekt, iskusna i koja po kvaliteti prevlađuje, ali večeras nije bilo tako.

Do sredine prvog poluvreme vodila se relativno izjednačena borba, bilo je u jednom momentu 8-8, da bi se onda gošće iz Koprivnice uspjele lagano odvojiti i na odmor otići sa tri gola prednosti. To je, inače, uobičajeni scenarij protiv Podravke – prvo poluvrijeme se ekipe nekako i drže, a u drugom prevlada Podravkina kvaliteta i jača klupa. Sve do večeras! Drugo poluvrijeme domaće igračice su krenule žešće, sa više volje i uskoro je rezultat bio poravnat na 17-17. Tada kreće superiorna igra Arene, vodstvo je sve veće, da bi negdje u 48.minuti bilo sedam razlike. Za nevjerovati! Podravka se malo diže, Maja Zebić zabija iz dvije kontre, domaće prave par pogrešaka i opet je uzbudljivo na terenu. Ipak, igračice Arene danas nisu poklekle, sve što je Podravka uspjela napraviti je smanjiti na dva razlike, da bi u zadnje dvije minute domaće igračice ponovno povećale prednost i ubjedljivo završile utakmicu sa četiri razlike. Slavlje na kraju i pobjeda za pamćenje!

Arena – Podravka 30-26 (12-15)
Strijelci za Arenu : Nikčević 9, Gavranić 5, Kiridžić i Mudronja 4, Benazić 3, Milošević i Jajčević 2 i Bašić 1.
Strijelci za Podravku: Zebić 6, Petković,Kožnjak i Tatari 5, Šerić 3, Pasičnik 2.

Izjave nakon utakmice:

Zdravko Zovko, trener Podravke: Pula je odlično igrala, mi ispod našeg nivoa. Bili smo oslabljeni za Penezić i Jelčić koje su otpale u zadnji momenat, ali pristup igri je općenito bio ispod nivoa Podravke.Čestitam Areni na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi!

Rade Gligorović, trener Arene: Ne znam je li ovo senzacija, ali igračice Podravke su dosta umorne, nedostajale su im i neke važne karike, mi smo to iskoristili. Napravili smo ove sezone jedan veliki iskorak, cure igraju sve slobodnije, došle su večeras na teren u vjeri da puno mogu i iskoristile su ono što im se pružilo.Sretan sam da je baš naša ekipa nakon 2 ipo godine uspjela nanijeti prvi poraz Podravki u našem prvenstvu i bilo bi dobro i za naš grad da ova pobjeda bude podsticaj za daljnji razvoj rukometa, kao i podršku našem klubu.Cure su odigrale lijepo i hrabro i treba im odati svako priznanje.

Alenka Benazić, kapitenica Arene: Da nam je netko rekao prije utakmice da ćemo izgubiti sa 10 razlike, odmah bi potpisale! Ušle smo opušteno u utakmicu, nismo imale što izgubiti. U drugom poluvremenu smo super odigrale obranu, imale više želje, one su nas očito potcijenile i to im se osvetilo. Ovom pobjedom smo nadoknadili  bodove izgubljene na našem terenu od Sesveta i sa još većim optimizmom idemo u naredne mečeve.

Sandra Nikčević, lijevi bek Arene i najefikasnija igračica na utakmici: Ne mogu vjerovati! Četiri godine sam već u Puli, lijepo mi je, ali ovo je jedan od vrhunaca mog boravka tu, nešto čega ću se uvijek sjećati. Nije isto pobjeđivati u malim utakmicama, ili savladati protivnika kao što je Podravka. Sretna sam,  naš kolektiv je nadvladao .

Miranda Tatari, kapitenica Podravke: Čestitam curama
iz Pule, stvarno su ostavile srce na terenu! Mi smo bile bez discipline i u napadu i u obrani, prelagano i kilavo smo ušle u utakmicu, neobjašnjivo!Nedostajale su nam, naravno, i Penezić i Jelčić, ali svaka čast curama iz Arene, bile su bolje večeras!