Slavlje Podravke u Danskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Slavlje Podravke u Danskoj!

Slavlje Podravke u Danskoj!

Podravka je osvojila prve bodove u glavnoj fazi Lige šampiona. Neohodne bodove donela im je pobeda u subotu nad Ikastom u Danskoj 31-28(13-15). Nije sjajno krenulo Koprivničankama jer su domaće igračice već posle 11.minuta imale +5(9-4). Ipak, brzo su se vratile u meč i do kraja poluvremena uspele da smanje na -2. Drugo poluvreme donelo je drugu priču i preokret u korist Tatari i drugarica, pa je Podravka na kraju slavila važnu pobedu. U utakmici druge grupe, Oltčim je u Rumuniji posle drame u finišu pobedio Đer 28-26.

Podravka je preokrenula tok utakmice kada je serijom 5-0 početkom drugog poluvremena dozvolila Ikastu da na prvi gol u nastavku čeka do 39 minuta. Čvrstom i odgovornom igrom do kraja, hrvatski tim je uspešno održavao 2-3 gola prednosti i na kraju zasluženo pobedio prekinuvši tako neugodnu tradiciju neuspešnih gostovanja u Danskoj predhodnih godina.

Ikast(FCM) – Podravka Vegeta 28-31(15-13)

Ikast: Odegaard (20 obrana), Eriksen, Stang 2, Nostvold 2, Blanco 5, Sjoberg 1, Henriksen 3, Hammerseng 7, Aamodt 2, Hansen, Fruensgaard 1, Nyberg 4(1), Thorsgard 1, Sorensen.
Podravka: Jelčić(19 odbrana), Ungureanu, Kožnjak 3, Đokić 5, Todorovska 6, Lovrak 2, Zebić, Gaće, Franić 7(6), Šerić, Pasičnik 1, Bulath, Tatari 1, Penezić 6.

Oltčim je tek u poslednjim minutima utakmice sa Đerom došao do bodova pobedom 28-26(16-14). U 56. minutu Gerbic je desetim golom donela izjednačenje Đeru 25-25, Verten(5) podigla na 26-25, ali to je bilo sve, jer do kraja Mađarice nisu postigle nijedan gol, a primile su tri. Manea(4) i Lukusanu(7) bile su najpreciznije kada je trebalo i to je bio kraj za Đer.