SP: Hrvatska poražena od Danske - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet SP: Hrvatska poražena od Danske

SP: Hrvatska poražena od Danske

rReprezentacija Hrvatske doživela je prvi poraz na svetskom šampionatu. Selekcija Danske je slavila rezultatom 23:19 (10:8). Najefikasnije u pobedničkom timu bile su Trine Troelsen sa 6 golova, dok je Louise Burgaard postigla 5 golova. U hrvatskoj ekipi Andrea Penezić upisala je 9 golova, a Katarina Ježić 4 golova.

Sjajno su počele hrvatske rukometašice, odbrana je bila na visokom nivou, Grubišić se razbranila, Penezić raspucala i rezultat se odmah pokazao u vidu prednost od 0:4. Dankinje svoj prvi pogodak postižu tek u 11 minutu, kada su na terenu imale igračicu više. Ali od tada Hrvatice su prosto stale. Skandinavke za svega četiri minuta dolaze do izjednačenja od 4:4, a već u 19 minutu stiču prednost od 6:4. Zebić prekida seriju protivnica, a Penezić donosi novo izjednačenje. Franić je imala prilike da donese svom timu prednost, ali joj je zicer odbranila Pedersen. Dankinje svoje prilike nisu promašivale i preko svojih bekova prave seriju i ponovo dolaze do prednosti od 10:6. Do kraja poluvremena, Hrvatska uspeva da dođe na dva gola zaostatka.

Već u 36 minutu Hrvatska dolazi na samo gol zaostatka, ali je u ključnim momentima izostala realizacija, što su Burgaard i Kristiansen iskoristile i držale svoj tim u vođstvu. U drugom poluvremenu, krilne igračice bile su prosto nevidljive na terenu, a napad Hrvatske je samo bio realizovan preko bekova i pivota. Najveću prednost na susretu, Dankinje su imale u 48 minutu, od 18:13. Duo Penezić – Ježić je dosta dobro funkcionisao u napadu, ali je to bilo nedovoljno da se sustigne i prestigne vođstvo Danske. Želje je bilo, ali vremena, da se učini eventualno nešto više, nije bilo, pa je tako Hrvatska pretrpela poraz u trećem kolu svetskog prvenstva.

STATISTIKA UTAKMICE

7. decembar je za ekipe iz grupe D slobodan dan, a u četrvrtak nas očekuju utakmice između Hrvatske i Švedske, Danske i Obale Slonovače, Urugvaja i Argentine.