SP kadektinja: Crna Gora bez finala, Rumunke i Nemice za zlato - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet SP kadektinja: Crna Gora bez finala, Rumunke i Nemice za zlato

SP kadektinja: Crna Gora bez finala, Rumunke i Nemice za zlato

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore nije uspela da se plasira u finale Svetskog prvenstva u Makedoniji, pošto je na pretposlednjem stepeniku poklekla protiv Rumunije, 28:25 (12:13). Utakmica je rešena u poslednjih pet minuta, tokom kojih su izabranice Maje Savić postigle samo jedan gol. U 55. minutu rezultat je bio 24:24.

Prvo poluvreme su obeležili preokreti. Uprkos početnom vođstvu Rumunki od 5:1, „Lavice“ su uspele da do poluvremena preokrenu i na odmor odu sa minimalnom prednošću. U nastavku je viđen rezultatski egal do samog finiša, kada su Crnogorke brzopletim rešenjima u napadu propustile priliku da se plasiraju u veliko finale.

U drugom polufinalu Nemčaka je savladala Dansku 26:24 ( 10:10). U nedelju će se četiri najbolje reprezentacije boriti za medalje. Crna Gora i Danska igraju od 14:30, Nemačka i Rumunija od 17h.

Rumunija – Crna Gora 28:25 (12:13)
Ohrid – Dvorana: Biljanini izvori. Gledalaca: oko 500. Sudije: Peturson i Sigurson (oba sa Islanda). Sedmerci: Rumunija 7(5), Crna Gora 1(1). Isključenja: Rumunija 6, Crna Gora 10 minuta.
RUMUNIJA: Ion (12 odbrana), Roska (jedna odbrana), Taivan ,Buka, Abed-Kader 1, Andrei, Dindiligan, Kraju, Ilie 2, Vasiliju, Laslo 10, Bazaliu 9, Korban 1, Karasol, F.Ilije, Ostase 5.
CRNA GORA: Rajković (4 odbrane), Nenezić (6 odbrana i 2 sedmerca), Bulatović 3, Ujkić, Grbić 3, Arsenijević, Ramusović, Pejović, Čavlović, Senić, Brnović, Pavićević, Prelević, Jauković 12, Agović 6, Malović 3.