SP: Rusija sigurna protiv Španije - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet SP: Rusija sigurna protiv Španije

SP: Rusija sigurna protiv Španije

rReprezentativke Rusije savladale su selekciju Španije sa 22:28 (9:14) u okviru drugog kola grupe B i tako zabeležile drugu pobedu na prvenstvu. Ekaterina Davydenko sa 7 golova i Irina Bliznova sa 5 golova najefikasnije se u ruskom timu. Kod Španije, Silvia Navarro upisala je 16 odbrana, dok je Carmen Martin bila najefikasnija sa 5 golova.

Španija je dobro startovala i već u uvodnim minutima stekla prednost od 2:0. Istom merom im uzvraćaju i Ruskinje, koje prave seriju i stižu do 2:2.  Sve do 15. minuta vodila se izjednačena borba, a onda se „zborna komanda” razigrala i stigla do tri pogotka prednosti. Ni tajm-aut španskog selektora, ni promena odbrane sa 6-0 na 5-1 nisu mnogo uticale na igru Rusije, koja je do poluvremena povećala svoju prednost.

U istom ritmu Ruskinje su nastavile i u drugom poluvremenu. Napad i odbrana su dosta dobro funkcionisale, mada je i španska ekipa promašila dosta izglednih prilika. Veći deo utakmice „furija” je provela pokušavajući da smanji zaostatak, ali je već u 40. minutu Rusija stigla i do šest golova viška, što se na kraju pokazalo kao nedostižna prednost.