SP: Rutinska pobeda Hrvatske! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet SP: Rutinska pobeda Hrvatske!

SP: Rutinska pobeda Hrvatske!

zU premijernoj utakmici Svetskog prvenstva, reprezentativke Hrvatske upisale su očekivanu pobedu. One su savladale selekciju Obale Slonovače sa 36:20 (20:10), u okviru D grupe. Najefikasnije u reprezentaciji Hrvatske bile su Andrea Penezić sa 7 golova i Maja Zebić sa 6 golova. U timu Obale Slonovače, Elodie Mambo je postigla 5 golova, a Paula Gondo 4 golova.

Od samog starta susreta, hrvatske rukometašice nametnule su svoj ritam igre, pa su tako za 9 minuta igre postigle isto toliko golova, ostavivši protivnika na svega 2 postignuta pogotka. Penezić i Zebić predvodile su uspešne napade svog tima, dok je kod Obale Slonovače jedino Mambo uspevala da pronađe put do gola. Pred kraj prvog dela igre, Hrvatice su se malo opustile i dozvolile protivniku da postigne četiri gola zaredom, ali to nije ugrozilo dvocifrenu prednost sa kojom je Hrvatska otišla na odmor.

Stečenu prednost iz prvog poluvremena, Hrvatice su pametno čuvale i u drugom. Obala Slonovače nije imala nikakve šanse da ugrozi vođstvo daleko iskusnije i kvalitetnije hrvatske selekcije. Do kraja susreta, prednost Hrvatske je došla do +16, a  dobra igra i pobeda svakako su dobra uvertira za predstojeće duele.

Nedelja ja dan odmora za ekipe iz grupe D, a utakmice narednog kola na programu su 5. decembra, gde se sastaju Obala Slonovače – Švedska, Argentina – Danska, Urugvaj – Hrvatska.

GRUPA D
Švedska – Argentina 37:11 (19:7). Danska – Urugvaj 36:10 (20:6). Hrvatska – Obala Slonovače 36:20 (20:10)