SP: Španija lako sa Holandijom – Rumunija jedva protiv Tunisa - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet SP: Španija lako sa Holandijom – Rumunija jedva protiv Tunisa

SP: Španija lako sa Holandijom – Rumunija jedva protiv Tunisa

mReprezentacija Španije savladala je Holandiju sa 34:27 (18:15) u okviru grupe B. U španskoj selekciji po 6 golova postigle su Carmen Martin, Marta Mangue i Macarena Aguilar. Najefikasnije kod Holanđanki bile su Pearl van der Wissel sa 6 golova i Maura Visser sa 5 golova.

Uvodni minuti susreta obećavali su interesantnu borbu, koja je ipak kratko trajala. Od nerešenog rezultata 3:3, za svega pet minuta Španija stiže do prednosti od 6:3. Visser, Hilster i Snelder smanjuju prednost na 6:8, ali „furija“ ubrzo opet stiče osetniju prednost. Holandski golmani od starta su imali loš učinak, a posao im je otežavala i nedovoljno dobra odbrana. I pored toga, u 23. minutu, narandžaste dolaze do dva gola zaostatka. Mangue je odličnom igrom u napadu do kraja poluvremena održala prednost na strani svoje ekipe.

Drugo poluvreme proteklo je u znaku španske selekcije. Iako su Holanđanke imale koliko-toliko rezultatski priključak, evidentno je bilo da, zahvaljujući lošom igrom u odbrani, neće moći da preokrenu rezultat. Raspucale su se i ostale španske igračice, odbrana je bila dosta dobra, a do kraja nije viđena nikakva neizvesnost.

Već u nedelju nas očekuje novi „evropski derbi“ između Španije i Rusije, kao i dueli Australije i Holandije, Južne Koreje i Kazahstana.

GRUPA B
Kazahstan – Australija 37:9 (20:6).Rusija – Južna Koreja 39:24 (19:13). Španija – Holandija 34:27 (18:15)

6. Australija – 0

Rumunija je teškom mukom stigla do trijumfa protiv Tunisa od 30:28 (14:15) u okviru grupe C. Najefikasnije u rumunskoj ekipi bile su Adina Fiera sa 8 golova, dok je Adriana Nechita postigla 6 golova. Kod selekcije Tunisa, po 5 golova upisale su Ines Khouldi, Mouna Chebbah i Rafika Marzouk.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri i rezultatskoj klackalici. Tunis je igrao dosta dobro u odbrani i raznovrsno u napadu, dok su se Rumunke uglavnom oslanjale na igru svojih bekova, posebno na Fieru. U 43. minutu, Tunis stiže do osetnije prednosti od 19:22, ali golovima Nechite i Chintoan, rumunski tim preokreće na 24:22. Ubrzo je došlo do novog izjednačenja od 26:26, ali su na kraju više koncentracije imale Rumunke i uspele da ostvare pobedu.

U nedelju je dan pauze, a za 5. decembar zakazane su utakmice između Kube i Rumunije, Francuske i Tunisa, Japana i Brazila.

GRUPA C
Rumunija – Tunis 30:28 (14:15). Francuska – Japan 41:22 (18:13). Brazil – Kuba 37:21 (17:11)