Španska furija talasa Ligom šampiona - Oltchim ponovo na kolenima - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Španska furija talasa Ligom šampiona – Oltchim ponovo na kolenima

Španska furija talasa Ligom šampiona – Oltchim ponovo na kolenima

Znalo se da će Grupa 1 glavne runde Lige šampiona biti neizvesna do poslednjeg kola, ali teško da je neko predpostavio da će se posle četiri kola na prvom mestu u konkurenciji Budućnosti, Oltchima i Krima, sa velikih 6 bodova naći španski prvak Itxako. Posle uvodnog poraza u Ljubljani, Itxako je vezao tri pobede od kojih je najveća svakako ova današnja na gostovanju Oltchimu u Rumuniji, rezultatom 25-22(11-12).

Ako je poraz Oltchima od Itxaka u Španiji pre nepunih mesec dana po nekima odmah okarakterisan kao "slučajan", ovaj u Valčei to nije. Od početka je španski tim bio taj koji je diktirao tempo i imao prednost, a do 12.minuta rumunski tim je bio samo na jednom postignutom golu. Najbolja igračica sveta u prošloj godini, Krstina Neagu je i ovaj meč presedela na klupi zbog povrede ramena šuterske ruke, a nedostajala je i vrsna pivotmenka Ionela Stanka zbog problema sa kolenom. Njihov izostanak je iz utakmice u utakmicu sve vidljiviji ma koliko se Anja trudila da ga sakrije hokejaškim izmenama i naizgled nelogičnim rešenjima po pozicijama.

Stalno vodjstvo španskog tima čiji su napad dobro predvodile Barbosa i Soit prekinuto je u 25.minutu kada je levoruko desno krilo Ada Nechita sa pozicije levog krila(na kome je igrala čitavu utakmicu pošto je Elisei bila bek) pogodila za 8-8. Ista igračica donela je i prvu prednost svom timu dva minuta kasnije u kontri za 10-9, a sa još dva vezana gola odvela je Oltchim na odmor rezultatom 12-11 uz šut iz igre 4/4.

Početak drugog dela golovima su obeležile Elisei na jednoj i Fernandez na drugoj strani. Konfuzne situacije u kojima su se sve češće nalazile igračice Oltchima u napadu završavane su individualnim rešenjima i bilo je pitanje trenutka kada će se taj koncept raspasti. To se i desilo u završnici posle tajm-auta Andersen u 55.minutu pri rezultatu 20-20. Svaku narednu izgubljenu loptu Oltchima u napadu, Itxako je kaznio golom tako da je posle tri minuta na semaforu stajalo 20-23(58.minut). U poslednja dva minuta kada je bilo jasno da bodovi idu u Španiju, razmenjena su još po dva gola koja nisu promenila činjenicu da su Rumunke upisale prvi poraz na svom terenu ove sezone.

Oltchim – Itxako 22-25(12-11)

Oltchim : Elisei 6, Nechita 4, Ozel 3, Pidpalova 3,  Vizitiu 2, Manea 1, Managarova 1, Maier 1.

Itxako : Fernandez  7, Barbosa 5, Martin 4, Soit 3, Barno 2,  Turey 1, Pinedo 1.

Ostala su dva kola do kraja i sve je otvoreno. Ipak, pored Itxaka, smatra se da je u najboljoj poziciji Budućnost pošto preostale utakmice igra u svojoj "Morači".

5.kolo(12/13.mart): Itxako-Krim i Budućnost-Oltchim

6.kolo(19/20.mart): Krim-Oltchim i Budućnost- Itxako

Tabela posle 4.kola: Itxako 6, Budućnost 4, Oltchim 4, Krim 2.