Španska senzacija u finalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Španska senzacija u finalu!

Španska senzacija u finalu!

Rukometašice Španije nastavile su sa iznenađenjima, plasiravši se u finale Evropskog prvenstva pobedom nad selekcijom Nemačke 32:29 (12:13). Ovo je najveći uspeh u istoriji španskog rukometa, a pobednice ni posle deset minuta od poslednjeg sudijskog zvižduka ne napuštaju tarafleks skopske hale "Boris Trajkovski".

Nemačka je očekivano bolje otvorila utakmicu i imala rezultatsku prednost koja je u 20 minutu bila i +5((9-4). Ipak golmanka Ciobanu na golu Španjolki pokazuje svoje umeće i pomaže ekipi da do kraja poluvremena preko Mange i Fernandez stigne na samo gol minusa( 12-13).

Najupornija ekipa koju smo videli na EP nastavlja svoju brzu igru i ne posustaje ni u drugom poluvremenu. Mange donosi izjednačenje odmah na startu, da bi Fernandez, prvi put na utakmici sa tri vezana gola, donela prednost ekipi sa Pirinejskog poluostrva 16-15(38 min). Oda tada Španija ima konstantno vođstvo 1-2 razlike da bi se u 49 minutu odlepila na +4(24-20). Tada Jurak preuzima odgovornost u napadima Nemačke i sa 6 golova do kraja ipak samo drži priključak jer Garmendia i drugarice ne posustaju. Na kraju zaslužena pobeda Španije i veliko slavlje kompletne španske delegacije.