Srbija deklasirala Makedoniju na startu "Kupa Karpata" - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srbija deklasirala Makedoniju na startu "Kupa Karpata"

Srbija deklasirala Makedoniju na startu "Kupa Karpata"

4 komentari

Ženska reprezentacija Srbije, briljirala je na startu "Kupa Karpata" u rumunskom gradu, Turnu Severinu. Izabranice selektora Saše Boškovića, deklasirale su Makedoniju 41:20 (21:9), pruživši sjajnu igru u svih 60 minuta. Srpska 6:0 odbrana i egzekucije Nišavić, Bartošić, Luković i Krpež, obeležile su okršaj dve balkanske selekcije…

SRBIJA – MAKEDONIJA 41:20 (21:9)
Turnu Severin:
Hala : Polivalenta
Gledalaca – 1400
Sudije: Harabadiju i Stanesku (Rumunija)
SRBIJA: Tošović, Živković, Kačarević, Bartošić 3, Nišavić 9, Cvijić 1, Pop Lazić 4, Nikolić 3, Luković 3, Krpež 5, Damnjanović 5, Erić 1, Janjić 1, Liščević, Vučković 1, Dmitrović 4, Čović 1.
MAKEDONIJA:  Cvetanovska, Mecevska 2, Petkovska 10, Mrkić, Gvozdanovska 1, Georgievska 1, Adamcevska 1, Ilioska, Stojkovska, Naumovska, Andonova 2, Manevska, Steriova 2, Mitrova 1.
Igračica utakmice: Jelena Nišavić (Srbija)

Već posle uvodnih 15 minuta, bilo je jasno da je razlika u kvalitetu dva protivnika ogromna. Pri 8:2 (14.) za Srbiju, selektor Makedonije, Strezovski, zatražio je tajm-aut, ne bi li sprečio debakl. To mu nije pomoglo, a dobra 6:0 odbrana i ubitačne kontre Nišavić, Bartošić i ostalih, dovele su do velikih +10 (14:4) u 21. minutu.

Prvi put, 12 golova prednosti, Srpkinje, imale su u 27. minutu (18:6), kolika je bila razlika i na poluvremenu (21:9). U drugom delu, selektor Bošković, dao je šansu svim igračicama. U 45. minutu, bilo je 32:12, a deset minuta kasnije i 38:17. U strelce su se pri kraju meča upisale i debitantkinje, Marija Janjić i Milica Čović na oduševljenje raspoložene srpske klupe. Na kraju, 41:20 pred nastavak turnira u subotu, kada će protivnik Srbiji biti reprezentacija Mađarske od 17.15.

U drugom meču prvog kola, sastaju se Rumunija i Mađarska.

SAŠA BOŠKOVIĆ: "OVAKO SE IGRA ZA REPREZENTACIJU"

Selektor ženske reprezentacije Srbije, Saša Bošković, bio je prezadovoljan igrom svojih devojaka na startu "Kupa Karpata" u pobedi nad Makedonijom 41:20:

– Ono što sam tražio, ispoštovale su 100%. Borile su se maksimalno, ginule na terenu, a to je najbitnije. Zato smo i došli na ovaj turnir, da se predstavimo u najboljem svetlu, a večeras su devojke pokazale kako se igra za reprezentaciju Srbije. Odbrana 6:0 je bila besprekorna. Sve devojke su dobile šansu da se dokažu – rekao je Bošković i dodao:

– Nisu gledale semafor. Na 20 razlike u 59. minutu, bacale su se u aut po loptu. To će biti odlika ove reprezentacije. Biće utakmica koje ćemo gubiti, ali ćemo uvek imati ovakav pristup, odnos i borbenost. Publika nas je nagradila za to. Ispraćeni smo sa terena aplauzima, kao da smo domaća reprezentacija.