Srbija - Rumunija 29-31(14-18) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srbija – Rumunija 29-31(14-18)

Srbija – Rumunija 29-31(14-18)

Reprezentativke Srbije odigrale su večeras u Vrnjačkoj Banji pred više od 1000 bučnih navijača i drugu prijateljsku utakmicu sa selekcijom Rumunije. Rumunkama je posle velike borbe pripala pobeda 29-31(14-18) u poslednjoj proveri pred početak Evropskog prvenstva. Za razliku od jučerašnje utakmice kada je Srbija igrala u najjačem sastavu, večeras su odmarale Medved, Ognjenović i Paplacko. Prvih 25. minuta Srbija je imala igru i rezultat, ali je onda ušla u loš period sa mnogo grešaka u napadu i Rumunke su to iskusno iskoristile i otišle na odmor sa 4 gola prednosti.

Srpkinje su počele večerašnju utakmicu u postavi Tomašević na golu, Rajović na crti, Đorđević na levom, a Popović na desnom krilu. Bekovsku liniju činile su Damnjanović, Lekić i Števin. Rumunke su krenule sa verovatno najboljom postavom: Dinu na golu, Maier na desnom, Elisei na levom krilu, Manea na crti i bekovima Amarei, Neagu i Fiera. Utakmica je počela odbranama golmanki Tomašević i Dinu, ali su Rumunke ipak prve povele golom Maier. Lekić je donela izjednačenje i rezultatska klackalica je počela. Srpkinje su odbranom 5-1 sa blago isturenom Rajović unele malo pometnje u redove Rumunki i tako pomogle Tomašević da vezuje odbranu za odbranom do 25 minuta kada je Srbija i imala, ispostaviće se, poslednje vođstvo u prvih 30 minuta. Polovinom prvog poluvremena kada je Srbija imala konstantnu prednost od 1-2 gola, Dmitrović je izazvala ovacije na tribinama kada sa tri gola „skinula paučinu" sa uglova gola Dinu. Poslednjih 5 minuta poluvremena serija grešaka u napadu otvorila je put da Rumunke preko krila Maier i Elisei naprave svoju seriju 6-0 i odu na odmor sa +4(14-18)

U drugom poluvremenu Đerić je zamenila odličnu Tomašević na golu, a zaigrale su i Erić i Balać čijim golovima se, uz pomoć Lekić i Đorđević, Srbija u 39. minutu približava na 19-20. Desetak minuta kasnije golovima Rajović, Popović, Đorđević i Erić naše igračice dolaze do prednosti 25-23. Ipak gošće golovima i večeras raspoložene Neagu i Manee preokreću na 26-27. Lekić donosi poslednje izjednačenje 27-27, ali Amarei, Elisei i Krap postižu golove kojima njihova ekipa dolazi do pobede 29-31.

Srbija: Paplacko, Tomašević(10 odbrana, 2 penala), Đerić(7 odbrana, penal), Balać 4, Cvijić 1, Rajović 1, Erić 2, Medved, Lekić 7, Damnjanović 1, Dmitrović 3, Števin 1, Popović 3, Krpež 1, Ognjenović, Đorđević 5.

Rumunija: Dinu(12 odbrana,penal), Stanciu, Ungureanu(6 odbrana, penal), Birsan, Maier 6, Amarei 2, Balint 1, Krap 1, Neagu 5, Manea 4, Elisei 5, Soit, Fiera 3, Gaiger, Lekusanu 4.