Srbija - Rumunija 34-32(16-16) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srbija – Rumunija 34-32(16-16)

Srbija – Rumunija 34-32(16-16)

Najbolje rukometašice Srbije odigrale su večeras u Vrnjačkoj Banji pred 1000 gledalaca prijateljsku utakmicu sa reprezentacijom Rumunije i zabeležile pobedu rezultatom 34-32(16-16). Možda neočekivano dobro izdanje srpskog tima u oba poluvremena obradovalo je sve prisutne. Rumunke su zaustavljene u odbrani pre svega zahvaljujući odličnom izdanju golmanki Đerić i Tomašević, a u napadu je blistala Ognjenović sa 11 golova.

Utakmica je počela sa dva gola debitanta na desnom krilu, Krpež iz prvih akcija naše ekipe. Rumunke su brzo uzvratile, Dinu je vezala nekoliko odbrana i gošće su došle do prednosti +3(3:6, 7:10) koju su uspešno održavale neko vreme. Lekić pogađa u tri navrata i ne dozvoljava da se Rumunke odlepe. Ulaskom Đerić i Medved polovinom poluvremena i golovima večeras sjajne Ognjenović, Srbija je u 21 minutu stigla do izjednačenja 11-11. Đerić je nastavila da vezuje odbrane, skinula je i dva penala, Damnjanović je sa dva gola održala ravnotežu i golom Medved u 30.minutu Srbija odlazi na odmor sa 16-16.

U nastavku Erić pogađa za prednost Srbije, nastavljaju Ognjenović i Lekić, a Srbija dolazi do +3(20-17; 24-21). Rumunke dolaze do izjednačenja u 42. minutu golom mlade, ali odlične Neagu, ali tu na scenu stupa Tomašević na golu Srbije koja nastavlja seriju odbrana koju je počela Đerić. Tada Srbija ponovo stiče prednost i uspešno je čuva do kraja za pobedu na kraju 34-32.

Srbija: Paplacko, Đerić(12 odbrana), Tomašević(10 odbrana), Balać, Cvijić 1, rajović 1, Erić 3, Medved 5, Lekić 5, Damnjanović 4, Dmitrović, Števin, Popović 1, Krpež 3, Ognjenović 11, Đorđević.

Rumunija: Dinu(8 odbrana), Stanciu(5 odbrana), Ungureanu(5 odbrana), Birsan 1, Maier 3, Amarei 3, Balint 2, Krap, Neagu 5, Nanea 3, Ardean 4, Soit, Fiera 5, Gaiger 2, Lekusanu 4.