Naslovna Ženski rukomet Srpkinje deklasirale Grčku u punom „Čairu“!

Srpkinje deklasirale Grčku u punom „Čairu“!

3 komentari

r

Ženska rukometna reprezentacija Srbije startovala je pobedom kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Holandiji. Srpkinje su bez problema savladale selekciju Grčke sa 36:20 (19:9) pred oko 4000 gledalaca u renoviranom rukometnom hramu. Najefikasnije u pobedničkom timu bile su Andrea Lekić sa 10 golova i Sanja Damnjanović sa 6 golova. U ekipi Grčke, Lognaidou je postigla 7 golova.

Grkinje su dobro otvorile susret i neočekivano imale prednost od 0:2. Međutim, to je bilo sve što je gostujuća ekipa uspela da uradi. Golovima Andree Lekić i Svetlane Ognjenović, naše igračice dolaze do prve prednosti od 3:2. Srpkinje su se ubrzo raspucale sa svih pozicija i semafor je pokazao rezultat 9:3. Odličnu partiju na golu imala je Katarina Tomašević, što je još više doprinelo da Srbija stekne uverljivu prednost. Do kraja poluvremena, Selektor Bošković je šansu pružio svim rukometašicama, pa je pravom timskom igrom srpska reprezentacija na odmor otišla sa +10.

sGde su stale u prvom poluvremenu, Srpkinje su nastavile u drugom. Napad je veoma dobro funkcionisao, a odbrana je u pojedinim momentima bila neprelazna prepreka za Grkinje. Nošene fantastičnom podrškom „Meraklija“, kao i bubnjara iz Zaječara, naše reprezentativke su prednost samo povećavale. Oko 4000 navijača moglo je i da uživa u brojnim egzibicionim potezima i golovima srpske selekcije. Na kraju sasvim zaslužena i ubedljiva pobeda Srbije. Ovo je bio i definitivno pravi način da se renovirana hala „Čair“ otvori za brojnu publiku, koja je nakon skoro četiri godina, ponovo uživala u igri ženske rukometne selekcije Srbije.

Srbija – Grčka 36:20 (19:9)
Hala „Čair“. Gledalaca: 4000.
Sudije: Bremer – Skovronek iz Poljske

SRBIJA: Tomašević 12 odbrana, Tošović 3 odbrane, Krpež 2, Popović 1, Koperec 3, Lekić 10(6), Nišavić 2, Erić 2, Vučković 1, Števin 2, Cvijić 1, Pop Lazić 2, Damnjanović 6, Ognjenović 4.

Sedmerci: 6/6. Isključenja: 4 minuta.

GRČKA: Korpa 5 odbrana, Anitsi 5, Dimitriu 3(1), Cakalu 5, Lognaidou 7.

Sedmerci: 1/1. Isključenja: 2 minuta.

Reprezentacija Srbije već u nedelju gostuje selekciji Portugala, kada će odigrati drugi meč kvalifikacija. Ovaj duel je zakazan za 15 časova u mestu Moimenta de Beira.
U drugom meču naše grupe, Rumunija je savladala Portugal sa 35:24 (15:12).