Srpkinje "istrenirale" Portugalke u Novom Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje "istrenirale" Portugalke u Novom Sadu

Srpkinje "istrenirale" Portugalke u Novom Sadu

Ženska reprezentacija Srbije, pobedom je završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Holandiji. U slabo popunjenom SC „Slana Bara“ u Novom Sadu, prema očekivanjima, naše najbolje rukometašice nisu imale težak posao sa nedoraslom reprezentacijom Portugalije 37:21 (21:9). Od samog starta je bilo jasno da će izabranice selektora Saše Boškovića zabeležiti petu pobedu u kvalifikacionom ciklusu, koja osim prestiža, nije imala drugi značaj.

Rastrčana Andrea Lekić i drugarice, naterale su portugalskog selektora da pri rezultatu 8:3 za našu selekciju u 11. minutu zatraži tajm-aut. To nije zaustavilo naše najbolje rukometašice da nastave da melju protivnika. U 19. minutu je bilo 14:5, a tri minuta kasnije i 17:6.

Tek mali pad u igri naše selekcije početkom drugog poluvremena, Portugalke su iskoristile da smanje na 24:15, kada je serija 5:0 Srbije, definitivno zapečatila sudbinu gošći.

SRBIJA – PORTUGALIJA 37:21 (21:9)

SC „Slana Bara“
Gledalaca – 700
SRBIJA: Tomašević 9 odbrana, Tatalović osam odbrana, Bartošić 5, Damnjanović 6, Liščević 2, Lekić 1, Rajović 2, Popović 4, Pop Lazić 5, Ognjenović 5, Erić 1, Milošević 2, Dmitrović 1, Filipović 2, Krpež 1
PORTUGALIJA: Koreia jedna odbrana, Goiš 4 odbrane, Pereira 5, Lopes 1, Andrade 5, Silva 1, Aguar 1, Pina 1, Soareš 1, Pineiro 2, Koreira 2, Lopes 2.
KRETANjE REZULTATA: 3:1 (5.), 8:3 (10.) 15:5 (21.) 22:12 (34.) 28:15 (46.) 32:16 (52.)