Srpkinje na EHF EURO 2012 u Holandiji - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje na EHF EURO 2012 u Holandiji

Srpkinje na EHF EURO 2012 u Holandiji

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je danas u Amideu selekciju Grčke 26:21 (13:11), u petom kolu takmičenja u Grupi 2 za plasman na Evropsko prvenstvo.

Rukometašice Srbije brzo su došle do prednosti od 7:2 i pokazale da su po kvalitetu daleko bolje od protivnica, a onda im je ponestalo motiva i sopstvenim greškama dozvolile su da Grkinje do poluvremena stignu na „pristojnih“ 11:13.

U nastavku, ,ove ne naročito kvalitetne utakmice, Srbija je opet povećala prednost na „sigurnih pet golova“, koje je održavala do kraja meča.

Kapiten rukometašica Srbije Andrea Lekić i Sanja Damnjanović odigrale su na nivou kakvom se od njih očekuje, dok je golmanka Katarina Tomašević u prvom poluvremenu dobro čuvala svoju mrežu, pa je u nastavku šansu dobila i Kristina Giorgijev.

U timu Grčke, bolje od ostalih bile su Labrini Cakalu sa sedam golova i golmanka Aspasija Leka.

Naredni meč Srbija će u subotu odigrati u Novom Sadu sa Portugalijom.

Dvorana: Sportski centar u Amideu. Gledalaca: oko 1.000. Sudije: Vagif Alijev i Alekper Agikasijev i (Azerbejdzan). Isključenja: Grčka 4 Srbija 4, Sedmerci: Grčka, 1(1), Srbija 2(2).

Grčka: Kaciparasidu 3, Cirnari, Prokopidu, Papadopulu 4, Nula, Mavrogeorgi 1, Mastaka, Vasileidu 3, Anagnostopulu, Vafeidu, Strataki 1, Cakalu 7, Masmanidu, Stasinu, Kazaki 2, Leka.

Srbija: Krpe 3, Popović 2, Lekić 6, Dmitrović 2, Matić, Damnjanović 4, Erić, Rajović, Ognjenović 2, Filipović 2, Tomašević, Milošević Liščević, Lojpur 5, Bartošić, Georgijev.