Srpkinje nadigrane u Zaječaru! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje nadigrane u Zaječaru!

Srpkinje nadigrane u Zaječaru!

Srpske rukometašice pretrpele su poraz od Nemačke 24-29(10-16) u prvoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Preko 3000 gledalaca u prepunoj zaječarskoj “Kraljevici”, nije imalo priliku da uživa u dobroj igri rukometašica Srbije. Teren kao da je bio rezervisan za Nemice. Duvala je promaja u odbrani Srpkinja, ređale su se tehničke greške približno neslavno kao i napadi bez pravog rešenja. Sve to su “Pancerke” iskoristile i došle do velike prednosti pred revanš u Hamburgu sledeće subote.

Nije dobro ni krenulo. Nemice su bolje otvorile susret i za čas stvorile prednost 0-3, posle gola Jurak i dva Wörz, koja je lako nalazila rupe u odbrani Srbije. A bilo ih je, i previše. Odgovorile su Lekić, Damnjanović i Rajović za 3-3, ali je na drugoj strani Jurak znalački predvodila svoju ekipu do nove i uvek nove prednosti koja se do poluvremena popela do velikih +7. Lekić je golom iz penala u poslednjem minutu poluvremena smanjila na 10-16.

Bolja igra u nastavku donela je malu neizvesnost kada je Erić pogodila za 21-23 posle dobrog perioda srpskog tima kada je Števin u nekoliko navrata ubacila loptu iza leđa Woltering. Međutim, dalje nije išlo. Ponovo greške i ponovo to Nemice koriste da se odlepe i dođu do osetne prednosti.

Stekao se utisak i da je u neku ruku i pročitana igra naše reprezentacije. Nismo ih nadigrali ni u jednom segmentu. Videlo se da je nasa najbolja igracica bila pod posebnom prismotrom i agresivnim tretmanom, ostavljena sa minimumom rešenja. Sprečena je i realizacija na crti koja je inače bolja karakteristika našeg tima. Bezbroj lopti ka pivotmenima otišlo je na poklon inače sjajnoj Woltering na golu Nemica. Srpkinje su je razbranile na vreme, tako da je na kraju skupila velikih 20 odbrana, dok su golmanke Srbije zajedno stale na 12.

Srbija-Nemačka 24-29(10-16)

Srbija: Krpež, Koperec 1, Bartošić, Lekić 6(3), Števin 5, Dmitrović 1, Damnjanović 3, Đerić(6 odbrana), Erić 2, Tomašević(6 odbrana), Rajović 2, Ognjenović 2, Cvijić 1, Medved 1.

Nemačka: Stange 3, Rösler 2, Jurak 8(3), Walzik 3,  Wörz 3, Müller 1, Loeper 3(3), Krause, Muoor 2, Woltering(20 odbrana), Mietzner, Steinbach 1, Beier, Althaus 3.