Srpkinje pobedila Sloveniju na startu EP! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2016 Srpkinje pobedila Sloveniju na startu EP!

Srpkinje pobedila Sloveniju na startu EP!

Ženska reprezentacija Srbije startovala je pobedom na Evropskom prvenstvu u Švedskoj! Srpkinje su savladale Sloveniju 36:34 (17:16) u prvom kolu grupe A i tako ostvarile prvu pobedu na kontinentalnim takmičenjima van Beograda (EP 2012) posle 12 godina i 17 odigranih utakmica (EP 2004 u Mađarskoj – Srbija i Crna Gora).

Napad Srpkinja je bio mnogo tečniji na startu, što je rezultitralo vođstvom od 9:5, ali su SLovenke posle tajm-auta Uroša Bregara uspele da se konsoliduju i serijo 4:0 dođu do izjednačenja, 9:9. Od tog trenutka, Srpkinje su održavale neznatnu prednost u igri gola za gol, zahvaljujući raspoloženoj Liščević i nepogrešivoj Sanji Radosavljević.

U 42. minutu, Katarina Krpež Šlezak realizuje sedmerac za vođstvo  od 27:24, i tera Brežaka na drugi tajm-aut. Ovoga puta to nije dalo rezultata – Marija Obradović sa igračicom više ponavlja najveću prednost svog tima, 28:24.

Ipak, Srpkinje ponavaljaju tehničke greške iz perioda kada su prvi put imale osetniju prednost, i ANA Gors svojim šestim pogotkom dovodi Sloveniju na minimalan zaostatak, 29:28.

U poslednjih 10 minuta izabranice Dragice Đurić ušle su sa prednošću od 32:29. Prvi promašaj Sanje Radosavljević Mavšar i Irman koriste da izjednače na 32:32, kada Dragica Đurić biva primorana da zatraži predah i pokuša da zaustavi sunovrat u finišu (55. min).

Osmi gol sjajne Sanje Radosljavić i šesti Katarine Krpež Šlezak u razmaku od 10-ak sekundi vode Srbiju na 34:32. Sledi osmi gol Gros i Šesti Pop Lazić – 35:33 u 58. minutu.

Potom Mavšar pogađa stativu sa sedmerca, a nedugo zatim Jovana Risović brani zicer Irmanovovoj iz kontra napada, čime je ugašena posledja nada SLovenki da će ostati neporažene.

Sanja Radosavljević je  bila briljantna sa osam golova iz devet pokušaja, a pratile su je Liščević, Pop-Lazić i Krpež Šležak sa po šest. Na drugoj strani, nezaustavljiva je bila Ana Gros sa osam pogodaka.