Srpkinje "rešile" Slovakinje u Kovilovu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje „rešile“ Slovakinje u Kovilovu

Srpkinje „rešile“ Slovakinje u Kovilovu

Ženska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Slovačke 26:24 (13:14) u drugom prijateljskom odmeravanju snaga. Prva utakmica je završena rezultatom 30:30. Meč u Kovilovu pripao je srpskim rukometašicama, koje su podigle nivo odbrane u odnosu na prvi duel u Pančevu, i u drugom poluvremenu slomile otpor borbenih i motivisanih Slovakinja.

SRBIJA – SLOVAČKA 26:24 (13:14)
SC „Kovilovo“
Meč zatvorenog tipa
Sedmerci: Srbija 5 (4) / Slovačka 3 (2)
SRBIJA: Radosavljević 3, Krpež Šlezak 10, Milojević, Kuridža, Števin 2, Lavko 1, Damnjanović 1, Radojević T 3, Pop Lazić, Radojević D, Obradović 3, Tatalović, Nikolić 2, Cvijić, Čolić, Rančić, Dmitrović, Lazić, Cvijić L.
SLOVAČKA: Rajnohova 2, Demajova 1, Rehtorisova 2, Pastorkova 2, Pociskova 3, Takačova 1, Gubikova, Habankova 2, Kučerova 2, Šarkova 4, Sutranova 1, Patrnčiakova 1, Bujnočova 3, Olsovska, Skolkova, Medvedova, Minarickova
SEMAFOR: 4:5 (8.) 9:6 (14.) 12:9 (23.) 17:14 (34.) 22:17 (43.) 26:22 (54.)

Povele su Srpkinje predvođene raspucanim kapitenom Katarinom Krpež Šlezak (10 golova) odmah na startu drugog poluvremena, a to vođstvo koje je u 43. minutu iznosilo +5 – 22:17, nisu ispustile do samog kraja. Srbija je i u 51. minutu imala sigurnu prednost 25:20, da bi Slovakinje u samoj završnici uspele da ublaže poraz.

Selektor Ljubomir Obradović iskoristio je gotovo sve raspoložive snage, a za državni tim ponovo nisu nastupale tri iskusne igračice Jovana Stoiljković, Andrea Lekić i Katarina Tomašević.

• Prvo poluvreme je bilo preslikano od juče iz Pančeva, kao i drugo, s tim što smo iskontrolisali rezultat. Nismo dozvolili pad na kraju, već smo pobedili. Odbrana je bila bolja. Bilo je dosta dobrih stvari, ali i onih na kojima ćemo raditi narednih dana. Važno je da tu prostor i vreme koje imamo da poboljšamo. Ostaje nam da iskristališemo detalje. Imali smo šest primljenih golova iz kontranapada. Znaju one ko kada sprečava, ali možda malo voljni momenat i umor, utiču na to. Uradićemo sve da uđemo u formu kada to bude trebalo. Vratiće nam se Joka (Jovana Stoiljković), a razgovaraću i sa Kaćom (Katarina Tomašević zbog privatnih razloga nije sa ekipom), da vidimo kakvo je stanje – rekao je Obradović posle drugog duela sa Slovakinjama.

Reprezentacija očekuju trenažne aktivnosti sve do nedelje, kada je planiran odlazak na dvomeč sa selekcijom Crne Gore (nedelja i ponedeljak).