Srpkinje sa +11 iz Portugalije - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje sa +11 iz Portugalije

Srpkinje sa +11 iz Portugalije

2 komentari

Najbolje rukometašice Srbije napravile su očekivani korak ka Evropskom prevestvu pošto su slavile i u drugom kolu kvalifikacija na gostovanju u Portugaliji 32-21(15-12). Iako praktično bez pomoći golmanki u prvom poluvremenu, Srpkinje su od starta nametnule svoj ritam i već posle 6.minuta imale 6-2. Negde oko 20.minuta igre, Portugalke su stigle na korak do izjendačenja pri rezultatu 9-10, da bi Lekić, Ognjenović i Koperec u narednim napadima prekinule svaku najavu neizvesnosti i odvele Srbiju na poluvreme sa prednošću od tri gola.

U drugom poluvremenu stvari su iz minuta u minut dolazile na svoje mesto kada je u pitanju igra srpske selekcije. Na golu Srbije, odbrane je počela da skuplja debitant Živković, a golove su postizale redom Damnjanović, Rajović, Cvijić i Popović, da bi posle cepelina Ognjenović-Rajović na semaforu stajalo 15-23. Kako se utakmica primicala kraju, tako je prednost srpske selekcije rasla, da bi na kraju dostigla i maksimalnih +11.

Portugalija – Srbija 21:32 (12:1
5)

Moimento Da Beira, gledalaca – 1200

Sudije: Ako i Kare (Češka); Delegat: Monika Alsemgest

PORTUGALIJA: Pereira, Alves 4, Aguair 2, Andrade 1, Sabino 1, Lopez 6, Silva 1, Andrade. A 3, Koreira 1, Pereira 2

SRBIJA: Krpež 1 , Popović 2 , Koperec 4 , Lekić 7, Števin 1, Matić, Damnjanović 7, Vučković , Erić 1, Tošović(1 odbrana), Rajović 2, Pop Lazić 2, Ognjenović 4, Cvijić 1, Živković(12 odbrana, penal), Nišavić

U drugom meču grupe 2, Rumunija je bila ubedljiva na gostovanju u Grčkoj 38-18, tako da tabela izgleda ovako: