Srpkinje srušile Rumuniju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje srušile Rumuniju!

Srpkinje srušile Rumuniju!

U najboljoj igri u poslednjih nekoliko godina, reprezentacija Srbije, savladala je selekciju Rumunije 29:27 (17:11) pred 3000 gledalaca u Zaječaru u okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Holandiji. Odlična odbrana i raspucani bekovi naše reprezentacije, presudili su renomiranom rivalu, protiv koga će u subotu u Turn Severinu pasti odluka, ko će osvojiti prvo mesto u grupi. Najbolje pojedinke u našoj reprezentaciji, bile su Andrea Lekić sa osam golova i Marina Dmitrović sa sedam, dok su se kod Rumunki istakle Babeanu sa pet, odnosno, Zamafir i Nećita sa po četiri pogotka.

SRBIJA – RUMUNIJA 29:27 (17:11)
Zaječar
Hala "Kraljevica"
Gledalaca – 3000
Sudije: Bandula i Ondogrekula (Slovačka)
SRBIJA: Nikolić, Krpež 2, Lekić 8(2), Dmitrović 7, Matić 2, Živković, Vučković, Erić 1, Rajović, Pop Lazić 2, Filipović 4, Tomašević 12 odbrana i sedmerac, Nišavić, Milošević, Liščević, Bartošić 3
RUMUNIJA:Farkau 2, Drutu, Tudor, Nećita 4, Bradeanu 3, Ćićulete 1, Manea 2, Pislaru 9 odbrana, Balint 1, Elisei 3(1), Dobre, Ćirila,  Senoćiko 2, Babeanu 5(1), Vizitu, Zamafir 4

Nošene podrškom sa tribina pune "Kraljevice", najbolje srpske rukometašice od samog starta su namentule ritam, koji Rumunke nisu mogle da prate. Gošće su tek u sedmom minutu postigle prvi gol nadigravši odličnu srpsku 6:0 sa Filipović i Pop Lazić u sredini, ali ni naše rukometašice nisu ostale dužne, pronalazeći put do mreže pored raspoložene Terese Pislaru na golu Rumunije. Prvi put Srpkinje do +3 dolaze u 12. minutu preko Slađane Pop Lazić (6:3).

Odlična bekovska postava, čiju su okosnicu činile Filipović, Lekić i Dmitrović, donela je po prvi put +4 (9:5) u 19. minutu. Spustile su Rumunke na +2 (9:7), ali to je bilo sve od njih u prvom poluvremenu. Raspoložena Jovana Bartošić, uz Marinu Dmitrović i Andreu Lekić, rešetale su Teresu Pislaru sa svih pozicija, a Katarina Tomašević, sakupljala je odbrane, sve ono što je prolazilo agresivnoj odbrani. Na 13:8 u 25. minutu, selektor Rumunski, Voina traži tajm-aut, ali to mu ne pomaže da spreči seriju Srbije.

Do odmora, Srbija dolazi i do +7 (17:10), da bi Senoćiko podgrejala nade Rumunki na pauzi, poslednjim golom u prvom poluvremenu – 17:11.

Uvodni gol raspucane Biljane Filipović, nagovestio je da izabranice selektora Saše Boškovića neće stati (18:11). Rumunke se nisu predavale, u jednom trenutku su, pre svega, zahvaljujući seriji grešaka srpskog napada, došle i na tri gola zaostatka (19:16, 39.). Usledila su tri vezana gola Marine Dmitrović za nepunih minut i po, koji su opet Srbiju odveli na velikih +6 (22:16). I deset minuta kasnije, rastojanje je bilo isto – 26:20.

Iskusni rumunski sastav se nije predavao. Stisle su Rumunke odbranu, našim reprezentativkaka, sve je bilo teže da dođu do gola. Iskusna Bradeanu je sa dva vezana gola vratila svoj tim u utakmicu (27:24, 55.). Na tri minuta pre kraja, Voina traži tajm-aut, posle koga Ćićulete smanjuje na -2 (28:26). Minutom odmora uzvraća selektor reprezentacije Srbije, Saša Bošković, a kapiten, Andrea Lekić, svojim osmim golom donosi dva boda našoj reprezentaciji.