ŠTIKLIRAN ZLIN: Srpkinje na korak od EURO 2016 - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ŠTIKLIRAN ZLIN: Srpkinje na korak od EURO 2016

ŠTIKLIRAN ZLIN: Srpkinje na korak od EURO 2016

Ženska reprezentacija Srbije ostvarila je veoma važnu pobedu u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Švedskoj. Srpkinje su savladale Češku 30:25 (17:15) na gostovanju u Zlinu i tako praktično jednom nogom obezbedile učestvovanje na narednom velikom takmičenju. Za overu plasmana biće dovoljno savladati istog rivala u nedelju u Kraljevu (18 časova).

Izabranice v.d selektora Dragice Đurić, od samog starta su diktirale igru i rezultat. Jedino vođstvo Čehinja viđeno je u 11. minutu, kada je Luzumova postigla gol za 5:4, ali je ostatak meča u potpunosti pripao Krpež-Šlezak i drugaricama.

Odličnu partiju su pružile Marija Čolić među stativama i Slađana Pop Lazić na poziciji pivotmena. Uz efikasnu Krpež-Šlezak, razigrane Lišćević, Živković i Stoiljković, Srbija je u 45. minutu došla do +5 – 24:19, a najviša prednost je iznosila 28:22 u 52. minutu. Pobeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Najefikasnije u našem timu bile Krpež Šlezak sa osam, odnosno, Pop Lazić i Živković sa po šest golova. Kod domaćina, Hrbkova je sedam puta bila precizna.

ČEŠKA – SRBIJA 25:30 (15:17)
Zlin
Sedmerci:  7(5)  / 3 (3)
Isključenja:  šest minuta / 10 minuta
ČEŠKA: Kordovska 5, Knedlikova 2, Keclikova, Salcakova, Ručkova, Ranikova, Risankova, Hrbkova 7, Satrapova, Luzumova 3, Mala 2, Hradilova, Jerablova 2, Adamkova, Stelnerova 2, Vajsenbilderova
SRBIJA: Radosavljević 3, Krpež Šlezak 8, Trifunović, Števin, Živković 6, Kovačević, Risović, Georgijev, Radojević, Obradović, Pop Lazić 6, Nikolić, Stoiljković 3, Liščević 4, Petrović , Čolić
IGRAČ UTAKMICE: Marija Čolić (Srbija)

Dragica Đurić, V.D selektora reprezentacije Srbije:

– Veoma sam srećna što smo pobedile na gostovanju u Češkoj. Čestitam igračicama. Ponosna sam na njih zbog prikazane fanatične borbenosti u odbrani zbog novih principa u odbrani. Bilo je i grešaka, ali će ih biti sve manje.

Kapiten Katarina Krpež Šlezak:

– Ovom pobedom smo se približile plasmanu u Švedsku, a pobedom u Kraljevu ćemo obezbediti i prvo mesto u grupi. Zadovoljna sam načinom igre i samim pristupom utakmici, kao i borbenošću igračica.