Super liga( 1.kolo, žene) Zvezda (opet) zasijala i uzela bod Jagodini - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Super liga( 1.kolo, žene) Zvezda (opet) zasijala i uzela bod Jagodini

Super liga( 1.kolo, žene) Zvezda (opet) zasijala i uzela bod Jagodini

Krenuo je superligaški karavan i u konkurenciji rukomatašica. Neizvesna utakmica vidjena je na Banjici gde je tradicionalno neugodna Crvena Zvezda mogla uzeti oba, ali je na kraju uzela samo bod favorizovanoj Jagodini.

Čolić i drugarice imale su prednost veći deo utakmice, pogadjale su Bokarić, Luković , Obradović, Filipović, dok se šuterski potencijal bekova Jagodine najčešće svodio samo na Dmitrović. Ipak, finiš je doneo neizvesnost. U 57.minutu Stefanović je izjednačila na 21-21, Zvezda izgubila loptu u napadu koju je u gol pretvorila Radojević za +1, 21-22. Luković je u narednom minutu pogodila iz penala za izjednačenje i Jagodina je imala više od pola minuta za napad koji bi odneo bodove iz Beograda. Šut Stefanović na deset sekundi pre kraja završio je na prečki, a Zvezda nije uspela da do kraja organizuje napad koji bi ugrozio gol Tatalović, tako da je ostalo 22-22.

Čačak je pobedom nad Naisom 23-21 opravdao vruć domaći teren, dok je Knjaz Miloš zabeležio pobedu 30-23 na gostovanju novom superligašu u Indjiji. Nopal je na svom terenu bio ubedljiv protiv Cepelina 44-28. Utakmice izmedju Zaječara i Radničkog, odnosno kragujevačkog Radničkog i Max Sporta igraju se narednih dana.