Super liga (ž): Radnički odneo bodove iz Niša - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Super liga (ž): Radnički odneo bodove iz Niša

Super liga (ž): Radnički odneo bodove iz Niša

n

Rukometašice niške Naise pretrpele su poraz od Radničkog iz Kragujevca, rezultatom 20:26 (10:16) u okviru 21. kola Super lige. Nišlijke odigrale izuzetno loše u odbrani i napadu. U niškom timu, veoma dobru partiju pružila je Hristina Nedeljković, koja je postigla 4 golova, a Ana Kačarević je sakupila 13 odbrana. Kristina Georgijev obeležila utakmicu sa 21 odbranom!

Žrk Naisa Niš – Žrk Radnički Lepenica Kragujevac 20:26 (10:16)
Niš – Hala „Duško Radović”. Gledalaca: 700.
Sudije: Antić (Beograd), Jakovljević (Jakovo).
Isključenja: Naisa 6, Radnički 12 minuta.
Sedmerci: Naisa 7/3, Radnički 3/2.

Naisa: Kačarević 13 odbrana, Premović 2, Ćubela 7/3, Lapajne 2, Nedeljković 4, Petrović 3, Filipović 2.

Radnički: Georgijev 19 odbrana + 2 sedmerca, Filipović 1 sedmerac, Žiga 4/2, Tanić 4, Radosavljević 6, Balać 3, Jovanović J. 1, Čairović 3, Jovanović M. 1, Stoiljković 4.

Ekipa Radničkog opravdala je ulogu favorita. Gošće su od samog starta krenule silovito i već su u 8. minutu vodile sa 0:8! Naisa je načinila veliki broj grešaka i time omogućila protivniku da se razigra i lako stigne do ubedljive prednosti. Prvo pogodak domaće igračice postižu u 9. minutu preko Ćubele. Nišlijkama ništa nije polazilo za rukom, a dodatne probleme pravila im je i Georgijev na golu, koja je „spustila roletnu”. Do kraja poluvremena, Naisa je uspela da smanji prednost na minus šest.

Gde su stale u prvom, gošće su nastavile i u drugom poluvremenu. Bez problema su kontrolisale igru i rezultat, a u 39. minutu stižu do najubedljivije prednosti od 11:21. Domaće rukometašice propisno su se obrukale u igri sa igračicom više u polju, a pored toga vrlo loše su izvodile i penale. Radnički se tokom čitavog duela fokusirao na čvrstu, duboku odbranu i na brze kontre, što je doprinelo da bez ikakvih problema stignu do pobede i novih bodova.