Super liga (ž): Rutinska pobeda „Zaječara“ u Nišu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Super liga (ž): Rutinska pobeda „Zaječara“ u Nišu

Super liga (ž): Rutinska pobeda „Zaječara“ u Nišu

pRukometašice Zaječara ostvarile su laku pobedu na gostovanju u Nišu. One su u okviru odloženog 14. kola savladale Naisu rezultatom 21:43 (12:23). U domaćoj ekipi, po 5 golova postigle su Ćubela i Petrović. Kod Zaječara, najefikasnija sa 7 golova bila je Pavić, a po 6 golova postigle su Milanović, Georgijev i Nišavić.

RK Naisa – RK Zaječar 21:43 (12:23)

Niš – Hala „Čair“. Gledalaca: 200.
Sudije: Denić / Stanojević (Beograd).
Sedmerci: Naisa 3/3, Zaječar 1/0.
Isključenja: Naisa 2, Zaječar 2 minuta.

NAISA: Petković 8 odbrana, Premović 1, Ćubela 5, Đoković 4, Nedeljković 3/2, Petrović 5, Filipović 3.

ZAJEČAR: Tomašević 7 odbrana, Dragoljubović 2 odbrane, Pislaru 8 odbrana, Matić 2, Pavić 7, Peraica 3, Bartošić 2, Stoiljković 2, Vučković 2, Nikolić 4, Georgijev 6, Nišavić 6, Pop-Lazić 1, Mange 2, Milanović 6.

Od samog starta utakmice, rukometašice Zaječara nametnule su svoj ritam igre. Nakon serije od 0:4 za gošće, Naisa prvi pogotak postiže tek u 7. minutu. Dva minuta kasnije, popularne „Amazonke“ stiču ubedljivu prednost od 1:8 i već tada se mogao naslutiti pobednik ovog duela. Gošće su dominirale u odbrani i napadu, a najveći broj golova postigle su preko kontranapada.
U 22. minutu, povredu nosa zaradila je Jovana Stoiljković i za nju je ovaj duel već tad bio završen. Međutim, njeno odsustvo nije se odrazilo na igru Zaječara, koji je bez većih problema povećavao stečenu prednost.

Nišlijke nisu imale pravog rešenja za veoma duboku odbranu Zaječara, pa su u više navrata protivnicama poklanjale loptu. Ni odbrana Naise nije funkcionisala na pravi način, dopustivši gošćama previše lakih šuteva ka golu. I jedan i drugi trener pružili su šansu mlađim igračicama da zaigraju na ovoj utakmici. Na kraju, zaslužena i visoka pobeda Zaječara.