Super liga (žene, 9.kolo): Naisa nastavila pobednički niz! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Super liga (žene, 9.kolo): Naisa nastavila pobednički niz!

Super liga (žene, 9.kolo): Naisa nastavila pobednički niz!

tatalovicRukometašice niške Naise nastavile su sa ređanjem pobeda u domaćem šampionatu. One su na svom terenu ubedljivo savladale ekipu Crvene Zvezde sa 34:23 (21:12) i tako stigle do osme pobede. Najzapaženije uloge u domaćem timu imale su Dragica Tatalović sa 12 odbrana, Dunja Tasić sa 8 golova i Ivana Milošević sa 6 golova. S druge strane, Marija Čolić sakupila je 13 odbrana, a Katarina Radović upisala je 7 golova.

Nišlijke su od samog početka nametnule svoj ritam igre, već u šestom minutu imale prednost od 4:1, a sve što su rukometašice Zvezde mogle da učine u ovom periodu jeste da smanje prednost u par navrata na dva gola razlike.

Odlična na golu Tatalović i sjajne u napadu Tasić i Tošković, bile su nerešiv problem za beogradsku ekipu. Do kraja poluvremena, Naisa je bez problema stigla do ogromne prednosti i već je tada bilo jasno da će upisati nove bodove.

Ni drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Razigrale su se i Ćosić i Stojiljković i Milošević, dok je jedino Radović u ekipi Crvene Zvezde bila efikasna u napadu. Koliko je mogla Čolić je „skidala” udarce ka svom golu, ali protiv razigrane i raspucane Naise, to nije bilo dovoljno. Na kraju sasvim zaslužen i ubedljiv trijumf niške ekipe.

Naisa Niš – Crvena Zvezda Beograd 34:23 (21:12)
Hala Čair. Gledalaca: 500.

NAISA: Jovanović 6 odbrana + sedmerac, Tatalović 11 odbrana + sedmerac, Turanjanin 5, Stefanović 1, Ćosić 5, Tasić 8, Tošković 4/1, Stoiljković 5/2, Milošević 6.
Sedmerci: 3/3. Isključenja: 4 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Čolić 13 odbrana, Marić 1, Kokoresković 1, Bogosavljević 4, Mistrić 2, Pavlov 2, Radović 7/4, Luković 1, Filipović 5.
Sedmerci: 7/4. Isključenja: 2 minuta.

DRAGICA TATALOVIĆ, golmanka Naise
„Čestitke saigračicama na još jednoj odličnoj partiji. Odigrale smo maksimalno i snažno i zasluženo pobedile Crvenu Zvezdu, koja je dobra ekipa i čiji je cilj Evropa. Ovom pobedom privodimo kraju naše planove da se nađemo u vrhu tabele i obezbedimo učešće u Evropi naredne sezone.“

MARIJA ČOLIĆ, golmanka Crvene Zvezde
„Nije sramota izgubiti od bolje ekipe, sramota je ovako odigrati. Naisa je bila mnogo bolja, a mi smo prvo vreme odigrale katastrofalno. Ostaje nam da se okrenemo drugim mečevima. Posle ovog meča imamo 2 boda manje od prve ekipe, ali verujem da ćemo biti među prvih 5 ekipa što nam je i cilj.”