Super liga(žene, 3.kolo): Kneginjama dovoljno i 10 minuta, Zvezda opet ruši favorite! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Super liga(žene, 3.kolo): Kneginjama dovoljno i 10 minuta, Zvezda opet ruši favorite!

Lomile su "Kneginje" otpor "Krstašica" čitavih 50 minuta na parketu svoje "Šumadije". I uspele su da ga slome zahvaljujući agresivnoj odbrani i brzoj realizaciji u poslednjih 10-tak minuta kada su Beograđanke počele da gube dah u napadu, ali i čvrstinu u odbrani. Iskustvo je u takvoj situaciji nadmudrilo mladost, tako da je domaći tim u poslednju deonicu meča ušao sa +3 što se ispostavilo kao dovoljno za drugu pobedu Knjaza pred svojim navijačima.

Knjaz Miloš – Radnički 29-26(14-14)

Knjaz Miloš: Ugrčić, Vojčić 2, Kilibarda, Čolović 2, Petrović 2, Kuharović, Radoičić 9, Kuč, Pavlović 4, Oljača, Mrlješ, Ristanović 1, Agatunović 5, Rajović 4.

Radnički: Žunić 4, Milovanović 1, Grbić 6, Cvetinović, Božović 4, Savić, Jokanović, Kolundžić Tina, Čović 7, Živković(15 odbrana), Kostić, Varda 2, Jović 2, Kolundžić Nina.

Kretanje rezultata: 1-3; 4-4; 4-7; 5-8; 11-8; 12-10; 14-11; 14-14; 16-16; 18-18; 21-21; 24-22; 27-24; 29-26.

Posle međusobih čestitki, konferenciju za novinare otvorila je jedna od najiskusnijih igračica u redovima Kneginja, Ana Pavlović:

-Utakmica je bila zanimljiva sa puno promena rezultata. Najvažnije je da smo pobedile uz neku solidnu igru. Nadam se da ćemo u narednim utakmicama biti sve bolje i podići igru na zavidan nivo.

Najefikasnija u redovima "Krstašica", Milica Čović, žalila je zbog nedostatka snage i koncentracije svoje ekipe u poslednjih 10-tak minuta:

-Poslednjih 10 minuta smo se malo zbunile od ta dva flastera, dosta smo se izmorile i eto nismo izdržale. Borile smo se, ne baš do kraja, ali većinu vremena jesmo…

Ni treneri nisu bili previše opširni u komentaru utakmice:

Vesna Bojković(Radnički)

-Mi smo odigrali jednu dobru utakmicu za nas jer smo u prošlom kolu lako izgubili od Zvezde. Ovde smo se vratili u igru, pokazali smo hrabrost, borbenost, izdržali smo 50 minuta i drago nam je zbog toga. Kao što ste videli u poslednjih 10 minuta, nismo se snašli na odbranu koju su postavili, ali sledeći put mora biti bolje. Nastavićemo da radimo, ovo je mlada ekipa i ja se nadam da ćemo u narednim utakmicama osvajati bodove i tako ostvariti zacrtani cilj koji smo postavili na početku sezone.

Slodoban Jedoksić(Knjaz Miloš)

-Radnički je došao da "skupo proda kožu", da se tako izrazim. Definitivno da moja ekipa ima problem, a to je realizacija. U odnosu na utakmicu sa Čačkom, večeras je bilo bolje, ali i dalje mnogo mašimo. Dođemo do šanse i bude problem dati gol. Mislim da je to malo i psihološki, imali smo imperativ pobede i morali smo da se vratimo posle poraza u Čačku. Na putu smo da se pripremimo i prođemo kroz Šabac kako tre
ba pa onda da se spremamo za niz težih utakmica. Hvala publici na podršci, mislim da smo kvalitetnija ekipa i da smo to pokazali u poslednjih 10 minuta.

U ostalim subotnjim utakmicama, Naisa je teškom mukom pobedila Nopal u Nišu 25-24, Zaječar na svom terenu ostavio Cepelin na samo 13 golova, 37-13, dok na račun mladih igračica Crvene Zvezde treba svakako uputiti čestitke pošto su u Beogradu ubedljivo savladale favorizovanu ekipu Jagodine 32-25.